Cintjoniškių gatvė: tvarkomos turgaus prieigos, atsiras dar vienas žiedas

cintjoniskiu _remontasKeletą mėnesių trukęs Cintjoniškių gatvės rekonstrukcijos darbų sąstingis baigėsi. Šilutės turguje ir jo prieigose prekiaujantys ir čia būtiniausių pirkinių atvykstantys rajono gyventojai lengviau atsikvėpė: vėl atnaujinti darbai turgavietės prieigose, kur gal porą mėnesių tyvuliavo balos. Todėl, kad čia nebuvo kur net automobiliu sustoti, nei pėsčiajam kur koją pastatyti, rugsėjį daug nuostolių tikino patiriantys ir turgaus, ir čia esančių mažų parduotuvėlių bei grožio salono šeimininkai.

Tačiau visi kelininkų darbai Cintjoniškių gatvėje greitai nesibaigs.

Artimiausiu metu, sankryžoje su Pramonės gatve, bus įrengtas dar vienas – jau trečiasis šioje gatvėje – eismo žiedas.

Laukti liko nebeilgai

Apie tai, kad įpusėjus Cintjoniškių gatvės Šilutėje rekonstrukcijos darbus jie buvo sustabdyti, „Šilutės naujienos“ jau rašė. Rašėme todėl, kad dėl nemalonios situacijos skundėsi ir turguje prekiaujantys žmonės, ir tie, kas nuolat čia ieško būtiniausių produktų bei pramonės prekių. Skundai buvo tikrai pagrįsti: turgavietės prieigose bent kelis mėnesius tyvuliavo balos, kurių išvengti nepavykdavo nei pėstiems, nei važiuotiems.

Tokia situacija susiklostė todėl, kad Cintjoniškių gatvės rekonstrukcijos projektą vykdantys UAB „Šilutės automobilių keliai“ laiku už jau atliktus darbus nesumokėjo subrangovui – UAB „Kavesta“. Pastarosios įmonės direktorius Dionizas Liatukas dar rugsėjį tai patvirtino „Šilutės naujienoms“.cintjoniskiu-pramones sankryza
UAB „Šilutės automobilių keliai“ vadovas Vilius Vandzinskas tuomet situaciją komentuoti atsisakė.

Visgi pagaliau prieš porą savaičių darbai iš naujo pajudėjo, turgavietės prieigose vėl burzgia technika ir dirba darbininkai.

Visus kelių ir gatvių rekonstrukcijos projektus kuruojantis Šilutės savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis irgi pasidžiaugė, kad projekto rangovai pagaliau išsisprendė savo problemas ir atnaujino darbus. Pasak M. Oželio, iki gruodžio pradžios aikštelėse šalia turgavietės turėtų būti paklota asfalto danga.

Projektą palaimino auditoriai

Šiemet dar turėtų būti pradėtos pirkimų procedūros tolesnei Cintjoniškių gatvės rekonstrukcijai. Jei jos įvyks, jau kitų metų pavasarį tikimasi pradėti eismo žiedo Cintjoniškių – Pramonės gatvių sankryžoje įrengimą. Vėliau bus toliau tęsiama gatvės, kuri nuo geležinkelio pervažos jau vadinasi Ramučių gatve, rekonstrukcija. Joje bus ne tik paklota nauja asfalto danga, bet ir dešinėje pusėje (nuo miesto pusės) įrengtas pėsčiųjų dviračių takas, o kairėje pusėje – apšvietimas. Pirmajame etape rekonstrukcija sieks Šilutės aplinkkelį, šis etapas turėtų būti baigtas 2020 metų gruodžio 1 dieną.

M. Oželiui perdavėme ir daugelio vairuotojų nusistebėjimą dėl labai susiaurintos Cintjoniškių gatvės dalies išvažiuojant iš žiedo su Gluosnių gatve. Pasak specialisto, tokį projektą palaimino ir Eismo saugumo auditoriai, tad diskutuoti apie tai jau nelabai verta. Be to, šioje gatvės vietoje kitų metų pavasarį iki planuojamo naujojo žiedo su Pramonės gatve irgi bus klojama nauja asfalto danga, kurią paklojus situacija vairuotojams turėtų tapti aiškesnė.