Čiupk daigiuką – užaugink moliūgiuką!

moliugu daigaiSmagiu šūkiu „Čiupk daigiuką – užaugink moliūgiuką – pagerinkime žibintų rekordą“ jauna Švėkšnos verslininkė, kepyklėlės „Katu katu“ vadovė Viktorija Toliušytė skatina savo miestelio žmones užauginti kuo daugiau moliūgų, kad Vėlinių išvakarėse rengiama akcija „Mes už šviesą“ vėl būtų rekordinė ir Švėkšnos parką nušviestų ne mažiau kaip 1750 moliūgų – žibintų.

2012 metais nedrąsiai pradėta moliūgų – žibintų akcija Švėkšnos parke „Mes už šviesą“ iki šiol skleidžia šilumą tarp švėkšniškių ir šiai idėjai neabejingų žmonių. Pernai Švėkšnos parke buvo uždegta 1714 žibintų, pagamintų iš oranžinių daržovių. Šiemet aktyvūs bendruomenės nariai šiai šventei nutarė ruoštis aktyviau.
„Pernai, kai valėme moliūgus ir iš jų kepėme keksiukus, pasidarė gaila mesti sėklas lauk. Tada ir kilo mintis sėklas daiginti“, – sakė iniciatyvos autorė Viktorija.

Tiek daug sėklų išauginti viena pati Viktorija neturėjo galimybės, bet padėti jai mielai sutiko dekoratyvinių augalų ūkio šeimininkė Rita Tamošauskienė.

Bendromis jėgomis išauginta apie 400 moliūgų daigų!

Ketvirtadienį Viktorija kartu su talkinančia komanda Švėkšnos turguje dalijo tuos moliūgų daigus ir ragino visą bendruomenę rudenį susitikti parke ir pagerinti moliūgų – žibintų rekordą.

Švėkšniškių daug raginti neteko. Švėkšnos turguje per pusantros valandos buvo išdalinta apie 350 daigų. Beje, dar išvakarėse į Viktorijos namus beldėsi tie, kurie negalėjo ateiti į turgų pasiimti daržovių daigelių. Tad prieš išvežant į turgų jų jau buvo išdalinta kelios dešimtys.

„Po tokios iniciatyvos galime tikėtis, jog rekordas Švėkšnoje vėl bus pagerintas ir prieš Vėlines Švėkšnos parke pasklis dar daugiau magiškos šviesos“, – sako akcijos „Mes už šviesą“ organizatoriai.

Parkas šviečia dvi dienas

Primename, jog moliūgų – žibintų istorija Švėkšnoje prasidėjo 2011 metų rudenį, kai būrelis Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos abiturientų prie miestelyje įsikūrusios „Ginkmedžio“ vaistinės padėjo 38 išskobtus moliūgus. Tada miestelio bendruomenės aktyvui kilo idėja, kad reikia suorganizuoti žymiai didesnę moliūgų – žibintų akciją „Mes už šviesą“ –  apšviesti Švėkšnos pasididžiavimą – parką. Jau kitais metais Švėkšnos parke suspindo 668 moliūgai – žibintai. Ši akcija už šviesą subūrė ne tik krašto gyventojus, bet ir visos šalies žmones.

Kasmet žibintų daugėjo, o šviesos šventė itin išpopuliarėjo. Pernai moliūgai parke degė jau du vakarus, o į švytintį parką plūdo minios žmonių iš visos Lietuvos.