Čiūteliuose atidarytas didžiausias Lietuvos vėjo jėgainių parkas

vejo Jegaines IMG 6036Šiandien Čiūteliuose, Šilutės rajone, oficialiai atidarytas didžiausias vėjo jėgainių parkas Lietuvoje.

UAB „4energia“ valdomas 39,1 MW galios vėjo jėgainių parkas per metus pagamins apie 120 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.

Tai sudaro 1,3 proc. visos Lietuvoje sunaudojamos elektros energijos. Vėjo jėgainių parke sumontuota septyniolika Vokietijos gamintojo „EnerconGmbH“ jėgainių, kurių kiekvienos galia 2,3 MW, o bokšto aukštis siekia 108 metrus.

Parkui pradėjus veikti „4energia“ ne tik galės pasiūlyti Lietuvos rinkai daugiau ekologiškai gaminamos elektros energijos, bet ir sumažins anglies dioksido išmetimą į atmosferą beveik 80 tūkstančių tonų.„Džiaugiamės, galėdami įnešti indėlį kuriant energetiškai saugesnę ir švaresnę Lietuvą“, – sakė bendrovės „4energia“ direktorius Tadas Navickas.

Pasak jo, „4energia“ grupė ir toliau aktyviai ieškos galimybių investuoti į atsinaujinančios energetikos projektus Lietuvoje. Bendra Čiūteliuose atidaryto vėjo jėgainių parko projekto vertė – 200 mln. litų, iš jų 145 mln. finansuota AB SEB banko kartu su „PohjolabankPlc“ suteikto kredito lėšomis.

„Prieš keletą metų Lietuva pagal apsirūpinimą alternatyviosios energijos šaltiniais dar negalėjo prilygti kitoms panašiose geografinėse platumose esančioms Europos šalims. Tačiau dabar situacija pasikeitusi.

Aktyvus gamtos išteklių naudojimas žaliosios energijos gavyboje ateityje įgaus vis didesnę svarbą Lietuvoje, todėl matome tokių ekologiškos energetikos projektų potencialą ir siekiame ne tiesiog teikti finansavimą jų įgyvendinimui, bet būti ilgalaikiu atsinaujinančios energetikos projektų finansų partneriu“, – sakė Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

Naujai atidarytas vėjo jėgainių parkas yra jau ketvirtas bendrovės „4energia“ valdomas parkas Lietuvoje. Šiuo metu „4energia“ šalies teritorijoje taip pat eksploatuoja 14 MW vėjo jėgainių parką Sūdėnuose (Kretingos raj.), 12 MW vėjo parką Mockiuose (Šilutės raj.) ir 13,8 MW parką Šilalėje.

Bendrovė „4energia“ priklauso didžiausiai Baltijos šalyse atsinaujinančios energijos grupei NeljaEnergia AS, kurios stambiausi akcininkai yra Norvegijos Buskerud savivaldybės bei Šiaurės šalių finansų korporacijos NEFCO energetinė kompanija Vardar Eurus (60%), Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankas (EBRD, 11%) bei Estijos privataus kapitalo atstovai.

2013 metais Nelja Energia AS vėjo parkų portfelis sudaro ir dvylikta vėjo jėgainių parkų Baltijos šalyse, kurių bendra galia siekia 216 MW, ir kuriuose kasmet pagaminama per 400 GWh elektros energijos. Grupė Baltijos šalyse šiuo metu jau yra investavusi daugiau kaip 270 mln. eurų.