„Country Bauska 2017“ festivalyje pirmą kartą dalyvavo šilutiškiai

1 stoskuviene_dakota_ir_prieskonis_latvijoje„Country Bauska“ yra vienas iš keturių tokio tipo nuolatinių tarptautinių festivalių Europoje, kuris sutraukia geriausius kantri muzikos menininkus iš Latvijos, Europos bei svečius iš JAV. Šį festivalį jau pamėgo šeimos, jo lankytojai gali gyventi palapinių miestelyje, mėgautis vaizdingomis Bauskės apylinkėmis, aplankyti Bauskės pilį ir dalyvauti įvairiuose pramoginiuose renginiuose.

Šiemet Bauskės kantri festivalyje dalyvavo Šilutės kultūros ir pramogų centro jaunimo grupė „Prieskonis“ ir Šilutės šokių klubas „Dakota“.

Pirmasis Bauskės kantri muzikos festivalis buvo surengtas 1999 metais Piliakalnio estradoje, vaizdingoje vietoje upių santakoje ir XVI amžiaus Bauskės pilies parke. Nuo tada festivalis įsitvirtino tarp didžiausių Latvijos renginių ir įrodė, kad yra ilgaamžis. Per šį laikotarpį festivalyje  dalyvavo 26 Latvijos grupės ir 47 grupės iš užsienio: JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Slovakijos, Belgijos, Norvegijos, Olandijos, Liuksemburgo, Danijos, Rusijos, Estijos ir Lietuvos. Festivalyje dalyvavo ir tokios kantri muzikos žvaigždės kaip „The Bellamy Brothers“ ir „Asleep At The Wheels“.

Kasmet festivalis pritraukia tūkstančius kantri muzikos gerbėjų ne tik iš Latvijos, bet ir iš užsienio. Festivalio metu vaikams ir suaugusiesiems siūloma įvairių pramogų, suteikiama  galimybė išbandyti Latvijos virtuvę, paragauti legendinio Bauskės alaus. Nakvynei populiarus mūsų palapinių miestelis Memelės ir Musos upės pakrantėse.

2 stoskuviene_dakota_ir_prieskonis_latvijojeŠių metų naujovė – festivalio partnerio portalo Draugiem.lv jaunų muzikantų kantri muzikos scena, kurioje organizatoriai suteikė galimybę pasirodyti jauniems menininkams.

Šilutės jaunimo grupė „Prieskonis“ grojo abi festivalio dienas. Vyganto Stoškaus vadovaujamiems muzikantams tai buvo puiki galimybė paklausyti profesionalių Danijos, Amerikos, Čekijos, Latvijos atlikėjų bei pristatyti savo programą.

Pirmą kartą šiame festivalyje dalyvavęs Šilutės šokių klubas „Dakota“ (vad. Reminta Stoškuvienė) pristatė 3 kantri stiliaus šokius. „Dakotos“ moterys sulaukė daug aplodismentų. „Mūsų kantri šokiai skiriasi nuo Latvijos šokėjų šokių. Dėl mūsų energijos ir sulaukėme žiūrovų aplodismentų“, – sakė vadovė Reminta.

Šiame festivalyje populiarūs masiniai linijiniai šokiai, kuriuos dvi dienas šoka daugybė Latvijos šokių klubų. Smagu matyti, kad šoka daug pagyvenusių žmonių, smagu, kai gali atsistoti ir kartu sušokti patinkantį šokį.

Dvi dienos praėjo kaip viena nuostabi akimirka, o teigiamos emocijos išliks ištisus metus.