COVID-19 niekur nedingo, prevencija būtina

Tebesitęsiant COVID-19 pandemijai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad profilaktinių priemonių laikymasis ir toliau turi būti kasdienis įprotis.

Nors pastaruoju metu atšaukta daugelis ribojimų – nebereikia izoliuotis sužinojus apie kontaktą su sergančiuoju, izoliacija netaikoma grįžus iš užsienio, neribojami pirkėjų skaičiai parduotuvėse, visgi kitos infekcijų plitimą mažinančios priemonės neturi būti pamirštos.

Šiuo metu vis dar privaloma dėvėti respiratorius ar kaukes uždarose viešosiose vietose, rekomenduojama laikytis saugių atstumų, dažnai plauti rankas ar jas dezinfekuoti, pajutus peršalimo simptomus nesilankyti viešose vietose, dirbti nuotoliniu būdu, atlikti tyrimus.

Sužinojus apie sąlytį su sergančiuoju, rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu, testuotis, o gavus teigiamą atsakymą – registruotis PGR tyrimui ar greitajam antigeno testui, nedalyvauti renginiuose, masinio susibūrimo vietose, bendraujant su žmonėmis, dėvėti respiratorių arba kaukę, laikytis rankų, čiaudėjimo ir kosėjimo higienos ir stebėti savo sveikatą.

„Virusas niekur nedingo, todėl privalome ir toliau naudoti visas prevencijos priemones, kurių jau esame išmokę“, – sako NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Giedrė Aleksienė.

Šiuo metu izoliuotis turi tik asmenys, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Susirgus būtina kreiptis į šeimos gydytoją, kuris paskirs izoliacijos terminą ir gydymą.