COVID-19 Šilutės r.: virusas diagnozuotas merui, protrūkis Rusnės specialiojoje mokykloje

Koronavirusas kirto ir Šilutės rajono savivaldybės vadovams - COVID-19 buvo nustatytas Šilutės rajono merui Vytautui Laurinaičiui, izoliuotis turėjo ir administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Koronaviruso protrūkis nustatytas ir Rusnės specialiojoje mokykloje - serga keturi darbuotojai.

Reuters / Scanpix nuotr.

Lietuvoje naujų užsikrėtimų koronavirusu skaičiai jau ilgiau nei savaitę nebepasiekia tūkstančio, sergamumas mažėja ir Šilutės rajone. Visgi ekspertai primena, kad pandemijos Lietuvai įveikti dar nepavyko, todėl nedera atsipalaiduoti, nes tuomet sulauktume naujo ir smarkaus viruso smūgio.

Ketvirtadienio parą Šilutės rajone nustatyti 6 atvejai, taip pat registruotos 2 mirtys. Nuo pandemijos pradžios COVID-19 užsikrėtė 2412 gyventojų, iš kurių 679 tebeserga, 1633 pasveiko, 54 mirė, kiti sirgę mirė dėl kitų priežasčių.

Antradienio parą registruoti atvejai siejami su protrūkiu Rusnės specialiojoje mokykloje. Iš viso su protrūkiu yra susiję keturi atvejai (darbuotojai). Savo ruožtu, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir siekiant mažinti infekcijos plitimą ikimokyklinio ugdymo įstaigose, užvakar Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas parengė teikimą Šilutės rajono savivaldybės administracijai dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo Rusnės specialiojoje mokykloje.

Koronavirusas buvo diagnozuotas ir Šilutės merui V. Laurinaičiui. Jis šią savaitę dirbo iš namų ir viliasi, kad jau greitai galės sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą. „Šilutės naujienoms“ meras sakė, kad jaučiasi puikiai, praėjus penkioms dienoms jau beveik nejaučia simptomų.

„Simptomų beveik nejaučiu, jeigu nepablogės situacija, gripu esu sirgęs žymiai sunkiau. Sunku pasakyti, kur galėjau užsikrėsti, nes iš aplinkos niekas nesirgo, mero institucijoje taip pat“, – pasakojo Savivaldybės vadovas.

Šią savaitę izoliacijoje buvo ir administracijos direktorius V. Pozingis. Jis dirbo nuotoliniu būdu, tačiau jau pirmadienį turėtų sugrįžti į darbą.