COVID-19 Šilutės rajone: mirė dar trys gyventojai, ligoninė atnaujina planines ambulatorines paslaugas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2272 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 23 iš jų registruoti Šilutės rajone. Šilutės ligoninė informuoja, kad nuo pirmadienio atnaujina planines ambulatorines paslaugas. Vaikų ligų skyrius veikia jau kitose patalpose.

Šilutės ligoninė

Nuo COVID-19 pasveiko dar 5 gyventojai, tačiau sergančiųjų skaičius kasdien vis didėja ir yra 375.

Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė dar 3 Šilutės rajono gyventojai. Nuo pandemijos pradžios infekcija pasiglemžė 9 gyvybes Šilutės rajone ir 357 Lietuvoje.

Atnaujina planines ambulatorines paslaugas

Šilutės ligoninė išplatino pranešimą, kad nuo lapkričio 23-osios Konsultacinėje poliklinikoje atnaujinamos planinės ambulatorinės paslaugos.

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui, tiesioginės gydytojų specialistų konsultacijos teikiamos laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų. Po kiekvieno paciento apsilankymo valomas ir dezinfekuojamas gydytojo kabinetas, visi jame esantys daiktai, įrenginiai, paviršiai.

Po konsultacijos patalpų vėdinimas ir dezinfekavimas gali užtrukti skirtingai – tai priklauso nuo konsultacijų ir atliekamų procedūrų, todėl pacientai konsultuojami kas 1 valandą. Suprantame, kad tai gali sukelti nepatogumų, tačiau tokiu būdu siekiame sumažinti COVID-19 plitimo riziką gydymo įstaigoje ir apsaugoti tiek darbuotojus, tiek pacientus nuo šios ligos.

Pacientai pas specialistą pateks jiems paskirtu laiku, todėl pacientų prašoma į konsultaciją atvykti ne anksčiau nei 10 minučių iki paskirto konsultacijos laiko.

Pacientai į Konsultacinę polikliniką bus įleidžiami po vieną ir privalės dėvėti veido apsaugos priemones. Visi įstaigoje dirbantys darbuotojai taip pat dėvi asmens apsaugos priemones.

Prie įėjimo į Konsultacijų polikliniką pacientui bus pamatuota kūno temperatūra bei paprašyta laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – dezinfekuoti rankas, rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Karščiuojantys (37°C ir daugiau) ir turintys virusinės infekcijos simptomų pacientai į poliklinikos patalpas nebus įleidžiami. Pacientams bus nurodoma kreiptis nuotoliniu būdu į šeimos gydytoją dėl tolimesnių rekomendacijų.

Nuotolinės gydytojų specialistų konsultacijos teikiamos turintiems šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto elektroniniu būdu užpildytą siuntimą. Vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, nedarbingumo pažymėjimai bus išrašomi nuotoliniu būdu.

Vaikų ligų skyrius išsikėlė į kitas patalpas

Vaikų ligų skyrius, esantis Tulpių g. 8, persikėlė į buvusio Ginekologijos-akušerijos skyriaus patalpas. Patekimas į Vaikų ligų skyrių pro Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus įėjimą.

Atvykus prie įėjimo ir paskambinus nurodytu Vaikų ligų skyriaus skambučiu, pacientus pasitiks skyriaus darbuotojai. Vaikų ligų skyriuje teikiama tiek ambulatorinė, tiek stacionarinė pagalba.

Iškilus klausimams skambinkite telefonu 8 441 610 42.