COVID-19 Šilutės rajone: serga 780, per šventes dirbs mobilus patikros punktas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 1871 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. Šilutės rajone registruota 18 susirgimų. Per šventes dirbs pirminiai sveikatos priežiūros centrai ir mobilus koronaviruso patikros punktas.

Iš viso Lietuvoje COVID-19 užfiksuotas jau 116 358 žmonių. Šiuo metu šalyje serga – 60 514. Antradienį pranešta ir apie didžiausią per parą mirčių skaičių – 54
Šeštadienio parą Šilutės rajone buvo pasiektas užsikrėtimų rekordas – 63 atvejai. Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, iš šių atvejų 11 buvo užfiksuota Macikų globos namuose, 2 Šilutės ligoninėje.
Paskutiniosiomis dienomis naujų susirgimų mažiau. Pirmadienio parą rajone registruota 18 naujų COVID-19 atvejų, apie naujus mirties atvejus nepranešta.
Nuo pandemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė 1325 Šilutės rajono gyventojai, iš kurių 780 serga šiuo metu, 517 pasveiko, 16 mirė, 10 sirgusių mirė dėl kitų priežasčių.
Artėjančių švenčių ir nedarbo dienomis veiks ir Mobilusis patikros punktas – 2020 m. gruodžio 24-26 dienomis, 2021 m. sausio 2 d. nuo 8 val. iki 12 val. dienos.
Dirbs ir pirminiai sveikatos priežiūros centrai, tad prireikus bus galima pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.
Šilutės medikai ragina elgtis atsakingai
Stebint epidemiologinę situaciją rajone, Šilutės ligoninės medikų bendruomenė ragina gyventojus būti atsakingiems ir laikytis visų būtiniausių saugumo priemonių: dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, rankų higienos. Šiuo sudėtingu visiems metu svarbiausia – visų susitelkimas ir atsakingas elgesys.
Visi gydymo įstaigos darbuotojai dirba įtemptomis sąlygomis, nes kasdien turi maksimaliai ne tik patys saugotis koronaviruso infekcijos, bet ir apsaugoti kitus, kad būtų suteikta visa pacientams reikiama pagalba. Todėl saugumo reikalavimų laikymasis padės apsaugoti save ir artimuosius, palengvins medikų darbą.
Gruodžio 22 dienos duomenimis, Šilutės ligoninėje gydoma 20 koronaviruso infekcija sergančių pacientų. COVID-19 skyriuje gydomi vidutinio sunkumo ir sunkios sveikatos būklės pacientai.
COVID-19 skyriuje iš viso įrengtos 25 lovos su deguonies tiekimu, papildomai deguonies įranga įvesta Priėmimo-skubios pagalbos ir Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuose.
Karantino metu, kuris pratęstas iki 2021 m. sausio 31 d., Šilutės ligoninėje teikiama būtinoji, ambulatorinė ir stacionarinė pagalba, išskyrus Fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugas.
Konsultacinėje poliklinikoje paslaugos teikiamos tiek kontaktiniu būdu, tiek nuotoliniu. Nuotoliniu būdu išrašomi vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, nedarbingumo pažymėjimai. Pacientų konsultacijos vyksta rečiau, kas 1 valandą, siekiant apsaugoti tiek darbuotojus, tiek pacientus nuo susirgimo koronavirusu. Karantino metu draudžiamas pacientų lankymas.