COVID-19 Šilutės rajone: šią savaitę bus paskiepyta virš 600 gyventojų

Šilutės rajone jau paskiepyti 300 žmonių, o nuo šiandien vakcinacija prasideda ir slaugos bei globos įstaigose. Iki šeštadienio planuojama paskiepyti virš 600 gyventojų.

Virusas plinta šeimose

Pirmadienio parą koronavirusas nustatytas 1 Šilutės rajono gyventojui. Šiuo metu rajone serga 950 žmonių.

Didžiausi protrūkiai nustatyti Macikų socialinės globos namuose, Šilutės ligoninėje, „Šilutės baldų“ įmonėje.

Kaip praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, penktadienį Macikų socialinės globos namuose susirgo 16 gyventojų ir vienas darbuotojas. Iš viso su protrūkiu siejami daugiau nei 70 infekcijos atvejų, registruotų nuo gruodžio vidurio, įskaitant antrinius atvejus, t. y. darbuotojų šeimos narius.

Šią savaitę dėl sergančių darbuotojų, duris lankytojams ir vėl uždarė Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka.

Anot Savivaldybės Civilinės saugos specialisto Rimanto Zimanto, virusas labai plinta šeimose ir daug žmonių patys nežino, kur galėjo užsikrėsti. Neatmetama galimybė, kad tai galėjo įvykti didžiuosiuose Šilutės prekybos centruose.

Planuoja paskiepyti virš 600 žmonių

Pranešta, kad šią savaitę Lietuvoje bus pradėti skiepyti slaugos ir globos įstaigų gyventojai bei darbuotojai. Kartu su vakcinomis bus teikiami ir antikūnių testai, nes persirgusieji ar šiuo metu sergantieji COVID-19 nebus skiepijami. Skiepijimas vyks globos įstaigose.

Į skiepijamų asmenų sąrašus įtraukti ir lankomosios slaugos darbuotojai, kurie teikia paslaugas namuose.

R. Zimantas sakė, kad Šilutės savivaldybė prašė 630 vakcinos dozių, kurios turėtų atkeliauti antradienį. Skiepijimas globos ir slaugos įstaigose vyks iki šeštadienio. Planuojama, kad pirmieji bus paskiepyti Macikų socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai.

Iki šiol rajone jau paskiepyta 300 žmonių – 238 moterys ir 62 vyrai. Visi jie gavo pirmąją vakcinos dozę.