COVID-19 Šilutės rajone: sergančiųjų skaičius perkopė 500, situacija ligoninėje įtempta

Susirgimų skaičius koronavirusu auga ir Šilutės rajone. Per paskutiniąsias dvi dienas virusu užsikrėtė 62 žmonės. Ketvirtadienio duomenimis, sergančiųjų skaičius šoktelėjo iki 518. Šilutės ligoninėje gydomi 14 koronaviruso infekcija sergančių pacientų.

Šilutės mobilus patikros punktas

Antradienio parą koronavirusas buvo diagnozuotas 40 gyventojų, trečiadienio – 22.  Minėtomis paromis pasveiko 12 žmonių.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 užsikrėtė 902 gyventojai, iš kurių 362 pasveiko, 12 mirė, dar 10 sirgusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.

Kasdien Šilutės mobiliajame patikros punkte paimama apie 100 ėminių dėl įtariamojo koronaviruso, nuo pandemijos pradžios – 11 729.

Situacija ligoninėje išlieka įtempta

Pirmame Šilutės ligoninės korpuse veikia Izoliacinis skyrius, kuriame prieš planinį stacionarinį gydymą pacientui yra atliekamas tyrimas dėl COVID-19 ligos, tai yra paimamas tepinėlis iš nosiaryklės. Jeigu tyrimo atsakymas teigiamas, pacientas perkeliamas į COVID-19 skyrių, kuris įkurtas buvusio Vaikų ligų skyriaus patalpose. Šiame skyriuje iš viso yra 25 lovos su deguonimi COVID-19 pacientams gydyti, 2 – reanimacinės.

Anot Šilutės ligoninės vadovybės, situacija ir toliau gydymo įstaigoje išlieka sudėtinga. Mat šiuo metu ligoninėje gydomi vidutiniško sunkumo ir sunkūs pacientai. Lengvus koronavirusinės infekcijos simptomus jaučiantys pacientai gydosi namuose su šeimos gydytojo priežiūra.

Ketvirtadienį COVID-19 skyriuje dirbo 4 gydytojai, tačiau planuojama, jog šiame skyriuje bus dirbančių gydytojų ir daugiau. Slaugytojų – aštuonios ir dvi jų padėjėjos.

Šilutės ligoninė skubiai ieško gydytojo anesteziologo reanimatologo dirbti slenkančiu grafiku COVID-19 skyriuje. Padidintos rizikos sąlygomis dirbsiančiam gydytojui siūlomas 7000 Eur atlyginimas (neatskaičius mokesčių).

Ligoninėje ir toliau teikiama būtinoji, ambulatorinė ir stacionarinė pagalba.