COVID‘as vėl siautėja Šilutėje: uždaromos kai kurios mokyklos ir vaikų darželiai

Lietuvoje sergamumui COVID-19 peržengus 10 000 naujų atvejų per parą slenkstį, Šilutės rajonas nelieka malonia išimtimi: Savivaldybės švietimo ir kultūros skyrius vakar kreipėsi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), prašydamas leidimo stabdyti ugdymą Šilutės vaikų darželyje „Raudonkepuraitė“, į nuotolinį mokymą jau perėjo visa Katyčių pagrindinė mokykla ir Profesinio mokymo centras, ne mažiau sudėtinga situacija ir Šilutės Pamario progimnazijoje.

Visas šis gražus jaunųjų katytiškių būrys mokymą ir vėl tęsia nuotoliniu būdu.

Savivaldybės švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė vakar „Šilutės naujienoms“ sakė, jog Katyčių pagrindinėje mokykloje COVID-19 infekcija jau šios savaitės pradžioje buvo išguldžiusi visas pradines klases. O nuo trečiadienio į nuotolinį mokymą pervestos ir visos 5 – 10 šios mokyklos klasės. Taigi, kontaktiniu būdu kol kas čia ugdomi tik ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai.

Mokyklos direktorius Algirdas Plaipa patvirtino, jog COVID‘as išguldė apie pusę šios mokyklos mokinių, serga ir kai kurie mokytojai. „Dabar pas mus pats sergamumo pikas, manau, jau reikia to atsitraukimo visiems“, – sakė A. Plaipa.

Katyčių pradinukai nuotoliniu būdu mokysis iki vasario 2-osios, vyresnieji – iki vasario 4 dienos. Iki vasario 16 d. prasidėsiančių atostogų mokiniai dar sugrįš į mokyklą.

Nuo šios savaitės pirmadienio nuotoliniu būdu mokėsi jau keturios Šilutės Pamario progimnazijos klasės.

Situacija sudėtinga ir Šilutės vaikų darželyje „Raudonkepuraitė“. Šioje ugdymo įstaigoje vakar net 109 mažieji iš 199 sirgo, tiesa, ne tik COVID, bet ir kitomis kvėpavimo takų sistemos ligomis. Taigi, ir čia sergančiųjų daugiau nei pusė. Todėl vakar skyriaus vedėja kreipėsi į NVSC su prašymu šioje įstaigoje leisti stabdyti ugdymą 10-čiai dienų, kad visi vaikai galėtų likti namuose.

„Raudonkepuraitės“ direktorė Vidmantė Miliauskaitė – Mencė vakar ryte sakė, jog NVSC sprendimas dar negautas. Tačiau ji tiki, jog tokia priemonė būtų veiksminga: tie vaikučiai, kurie susirgo, per 10 dienų tikrai spėtų pasveikti ir sustiprėti, o tie, kurie išliko sveiki, ligos išvengtų.

Šilutės profesinio mokymo centro direktorė Vilma Grigonienė taip pat patvirtino, jog ir ši įstaiga teorinį mokymą dvi savaites – iki atostogų – vykdys nuotoliniu būdu. Tačiau visas praktinis mokymas išliks kontaktinis.

„Įstaigoje jau yra židinių, serga ir dalis mokinių, ir kai kurie mokytojai. Tad ieškojome optimalaus sprendimo, kad nesutriktų ugdymo procesas, ir manau, tokį radome“, – sakė V. Grigonienė.