D.Kepenio sveikatos mokykla – Šilutėje

Dainius kepenis isimg 9853Lapkričio 26 – gruodžio 2 dienomis Šilutėje bus surengtas pirmasis Dainiaus Kepenio įkurtos sveikatos mokyklos kursas.
Sveikatos mokyklą ves pats Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius KEPENIS.

Lietuvos sveikuolių sąjungos (LSS) įkurta Palangos sveikatos mokykla neseniai atšventė 20-ąsias veiklos metines. Daugiau kaip 30000 dalyvių joje iš naujo atrado sveikatą, gyvenimo pilnatvę, surado kelią į save, savo prigimtį ir vidų, atskleidė savo galimybes ir taip pakeitė ne tik asmeninio, bet ir šeimos gyvenimo kokybę.

Apie tai kalbamės su sveikatos mokyklos įkūrėju, LSS prezidentu D.Kepeniu.

– Kas paskatino įkurti sveikatos mokyklą?

– Esame paradokso liudininkai: medicina ir farmacija vystosi žaibiškais tempais, o lėtinės ligos pakerta vis jaunesnio amžiaus žmones, jų sukeliamos komplikacijos sąlygoja socialinę atskirtį, auga mirtingumo rodikliai.

Sveikatos mokykla – būdas iš naujo atrasti sveiką gyvenseną. Mokymų metu žmonės supažindinami su pagrindiniais sveikos gyvensenos principais ir praktiškai mokomi to siekti: kasdienėmis rytinėmis mankštomis, vegetarine mityba, kvėpavimo ir savireguliavimo pratybomis, vyksta paskaitų ir pokalbių ciklas.

– Ką galėtumėte pasakyti tokių mokyklų skeptikams?

– Mokslininkai įrodė, jog Palangos sveikatos mokykloje taikoma sveikatos stiprinimo metodika yra viena efektyviausių siekiant greičiau atkurti žmogaus adaptacines galimybes, sumažinti ankstyvo senėjimo greitį ir suaktyvinti organizmo imuninę sistemą.
Moksliniais tyrimais įrodyta, jog vadovaujantis mokyklos metodika iki 50 proc. sustabdomas organizmo senėjimo procesas, palieknėjama vidutiniškai 3-4 kilogramais, biologiškai atjaunėjama 3-5 metais, sustiprinamos širdies – kraujagyslių, virškinimo, kvėpavimo, šalinimo, lytinės, judėjimo sistemų funkcijos. Taip pat įveikiamas nerimas, depresija, įtampa, nemiga, įvairūs skausmai ir sutrikimai.

Sirgusieji įvairiomis ligomis, ypač kraujotakos, plaučių, nevaisingumo, stuburo, sąnarių, onkologinėmis, daug greičiau atstato organizmo biologinę pusiausvyrą, pagreitinamas socialinės adaptacijos šeimoje ir kolektyve problemų sprendimas.
Daugelis sveikatos mokyklos dalyvių įgyja naują požiūrį į gyvenimą, sėkmingiau sprendžia šeimos problemas.

– Kaip kilo idėja perkelti dvidešimties metų žmonių sveikatos stiprinimo patirtį iš Palangos sveikatos mokyklos į kitus Lietuvos regionus?

– 2009 m. vasarį Lazdijų visuomenės sveikatos biuro direktorės kvietimu sėkmingai pravedėme sveikatos mokyklą 25-iems Lazdijų savivaldybės, visuomenės sveikatos biuro ir kitų organizacijų darbuotojams.

Prisitaikant prie šių dienų žmonių gyvenimo ritmo, darbinio užimtumo ir poreikių, 7 dienas vykusios sveikatos mokyklos rezultatai pranoko lūkesčius: neatsitraukiant nuo darbo ir šeimos, dalyvių savijauta ženkliai pagerėjo atsikračius nereikalingo 2-6 kg viršsvorio, išmokus atsipalaidavimo, kvėpavimo technikų, meditacijos, sveikos mitybos taisyklių.

Mokykloje vestos paskaitos ir praktiniai užsiėmimai sulaukė tik labai gerų ir puikių dalyvių vertinimų.

Per ketverius metus Lietuvos miestuose surengėme 31 sveikatos mokyklą. Jų dalyvių patirti įspūdžiai ir pokyčiai įpareigoja mus toliau rengti tokias mokyklas.

– Kas paskatino tokią mokyklą organizuoti Šilutėje?

– Pasklidus teigiamiems įspūdžiams apie vykdytas sveikatos mokyklas Lietuvoje, susidomėjimas jomis labai išaugo. Todėl mielai atsiliepiame į iniciatyvas bendradarbiauti. Vienas iš tokių biurų, entuziastingai parodžiusių susidomėjimą šiuo projektu, – Šilutės sveikuolių klubas „Verdenė“.

Sveikatos mokykla Šilutėje bus septynių dienų programa (30 val.), pritaikyta prie šių dienų žmonių gyvenimo ritmo, darbinio užimtumo ir poreikių.

 Kasdien nuo 6 val. vyks rytinės mankštos, 12-13 val. – vegetariniai pietūs, po darbo, 17.30-21 val. – vakariniai užsiėmimai. Sveikatos mokyklos kaina:

* dalyvaujantiems visoje programoje – 230 Lt;
* rytinės mankštos – nemokamos;
* dalyvaujantiems tik vakariniuose užsiėmimuose (be pietų) – 180 Lt.
 Išankstinė registracija vykdoma ir papildoma informacija teikiama tel. (8 441) 52054, 8 600 03891 (Arūnas), 8 606 05186 (Daiva).

Kviečiame dalyvauti visus, turinčius klausimų sveikos gyvensenos tematika, siekiančius iš naujo atrasti gyvenimo pilnatvę ir sveikatą, atsikratyti įtampos, atjaunėti dvasiškai ir fiziškai, atskleisti savo galimybes.

Dalyvių įspūdžius iš Lietuvoje vykusių sveikatos mokyklų rasite www.sveikuoliai.lt