D.Steponkus Šilutės PSP centre tvarką užtikrintų per mėnesį

DSC 0847„Užtektų vieno mėnesio, ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) įstaigoje tvarka ir ramybė būtų užtikrinta“, – taip drąsiai pareiškė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus Socialinių reikalų komiteto posėdyje.

D.Steponkų tokiam pažadui išprovokavo rajono politikai, kurie jau praranda viltį, jog Savivaldybei priklausančios įstaigos – Šilutės PSPC kolektyve gali įsivyrauti ramybė ir sklandus darbas. Geriausias Lietuvoje medicinos įstaigos vadovas D.Steponkus, paklaustas, ar Šilutės ligoninė priimtų į savo sudėtį Šilutės PSPC, neabejojo, kad tvarką šioje įstaigoje įvesti nesunku.

Profsąjunga paskendusi skundų jūroje

Socialinių reikalų komitete svarstant Šilutės PSPC finansinės veiklos ataskaitą, rajono politikams gal ir nebūtų kilę jokių klausimų. Juk įstaigos metų veiklos rezultatas – apie 100 tūkst. litų pelnas, o bendrasis įstaigos finansinis rezultatas dar didesnis – 1 751 989 Lt pelnas, saugotas Ūkio banke ir, kaip žinia, ten užstrigęs ilgam. Ši istorija visiems jau gerai žinoma ir daug kartą spaudoje aprašyta.

Svarstant minėtos įstaigos klausimą, pasisakyti panoro Šilutės PSPC darbuotoja gydytoja Regina Kulpienė – Jaunienė. Prisistačiusi medikų profsajungos pirmininkės pavaduotoja, ji pateikė visą kalną dokumentų – jos parengtų raštų Sveikatos apsaugos ministerijai, Savivaldybei ir atsakymus į juos. Visi dokumentai ir medikės kalba turėjo iliustruoti, kaip neteisingai dirba istaigos vadovas Liutauras Indriuška, kaip jis nesiskaito su profesinės sąjungos atstovais, trukdo jų veiklai, kaip proteguoja jaunus gydytojus, finansiškai skriausdamas vyresnius ir t.t.

Apie dvidešimt minučių klausę kaltinimų, galiausiai politikai juos nutraukė. Vladas Kainovaitis įžvelgė, kad visi gydytojos R.Kulpienės – Jaunienės skundai yra pernelyg asmeniški. Politikas stebėjosi, kad per keliolika metų nebuvo nė vieno šios įstaigos vadovo, kuris būtų įtikęs šiai gydytojai. V.Kainovaitis klausė, ar įstaigos veikos rezultatai nebūtų geresni, jei medikai daugiau dėmesio skirtų tiesioginiam darbui, o ne raštams ir skundams rašyti bei analizuoti atsakymus į juos.

PSPC privatizuos ar atiduos ligoninei?

Socialinių reikalų komiteto nariai krito į neviltį supratę, jog esant vidinei darbuotojų konfrontacijai Šilutės PSPC kolektyve neįsivyraus taikus darbas. Todėl kilo diskusija, gal vertėtų Savivaldybei privatizuoti šią įstaigą ir taip išspręsti nesibaigiančių konfliktų grandinę.

Politikai minėjo, kad savivaldybėje, be Šilutės PSPC, dar veikia kelios privačios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, kuriose niekada negirdėti gydytojų ir vadovybės susipriešinimo problemų. Kiekviena įstaiga sprendžia konfliktus ir problemas be  reklaminių akcijų, kad tik išsaugotų pacientų pasitikėjimą.

Diskutuojant šia tema, V.Kainovaitis netikėtai paklausė posėdyje buvusio Šilutės ligoninės vyr. gydytojo D.Steponkaus, gal jis prie savo įstaigos priglaustų Šilutės PSPC ir išgelbėtų ją nuo nuolatinių skandalų.

Atsakymas buvo be jokių išvedžiojimų: „Atiduokit man šią įstaigą, ir užteks vieno mėnesio, kad Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre tvarka ir ramybė būtų užtikrinta“ – tarė gydytojas.

D.Steponkus neigė prielaidas, kad pirmiausias žingsnis įvedant tvarką įstaigoje būtų nelojalių darbuotojų atleidimas. Jo nuomone, gydytojų trūksta, tad jie turėtų būti itin intensyviai įdarbinti ir rodyti puikius darbo rezultatus. Juo labiau kad pirminės sveikatos priežiūros finansavimas yra kur kas tvirtesnis nei antrinio lygio sveikatos priežiūros.

Be to, pasak D.Steponkaus, sujungtos įstaigos turėtų racionalesnį valdymą, racionaliau būtų naudojama įsigyta medicinos įranga. Dar vienas bendrumas – abi jos naudojasi vienu pastatų kompleksu, bendru kiemu.

Pilotinis „jungtuvių“ projektas – Šilutėje?

Kad pasvarstymai apie galimą dviejų sveikatos priežiūros įstaigų sujungimą nėra laužti iš piršto, patvirtino ir Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus. Jis sakė, kad naujajame rajono strateginiame plane yra Šilutės sveikatos miestelio vizija, tad pirminės bei antrinės sveikatos priežiūros įstaigų apjungimas jau yra svarstytas.

Pokalbyje su ministro pirmininko patarėju sveikatos klausimams Antanu Vinkumi buvo užsiminta apie tokią perspektyvą. Pasak M.Bartkaus, Šilutė Lietuvoje galėtų būti pilotine savivaldybe, kurioje būtų vykdomas toks eksperimentas.

Pasak D.Steponkaus, tam, kad būtų galima žengti pirmuosius žingsnius link abiejų medicinos įstaigų sujungimo, pirmiausia reikalingi Savivaldybės administracijos skaičiavimai ir parengtas sprendimo projektas, kurį svarstytų Tarybos nariai. Tik tuomet reikėtų ieškoti LR Vyriausybės paramos.