D.Žebelienė ir V.Kainovaitis pamojavo socdemams

zebeliene ir kainovaitisPraėjusią savaitę Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus taryba patenkino savo narių, Savivaldybės tarybos narių Daivos Žebelienės ir Vlado Kainovaičio prašymus sustabdyti jų narystę partijoje ir skyriaus veikloje.
Abu politikai tai nusprendė padaryti po prieš savaitę įvykusio socialdemokratų skyriaus visuotinio susirinkimo, kuriame buvo renkamas naujas skyriaus pirmininkas ir kandidatas į rajono mero postą – abejos pareigos atiteko Savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui.

Neįtikėtinas A.Pupšio populiarumas

Dabar jau vieša paslaptis, kad šis susirinkimas neapsiėjo be intrigų, kad skyriuje buvo susibūrusios grupės, kurios siekė savo lyderius prastumti į pageidaujamus postus, pasitelkdami ne idėjas, patirtį, sugebėjimus, bet tiesiog į politinę veiklą pakviestus ir balsuoti paprašytus giminaičius, draugus ir bendradarbius.

Fenomenalius sugebėjimus šioje srityje parodė mažai viešoje politinėje veikloje žinomas socialdemokratas, buvęs policininkas Arūnas Pupšys. Jis tik nedidele balsų persvara skyriaus kandidato į rajono mero postą užleido partijos senbuviui nuo skyriaus įsteigimo pradžios S.Šepučiui. Beje, A.Pupšys šiame balsavime 2-3 kartus balsų skaičiumi aplenkė kitus pretendentus į merus – Algirdą Balčytį, Saulių Vytuvį, Daivą Žebelienę.

Tokie susirinkimo niuansai, be abejonės, negalėjo praeiti be nuoskaudų, įžeistų ambicijų ar net pasirinkimo eiti kitu keliu – asmeninės politinės kovos.
Būtent D.Žebelienė ir V.Kainovaitis nusprendė politikoje ieškoti naujo kelio ir asmeninės atsakomybės.

Nepasidavė diktatūrai

D.Žebelienė ir V.Kainovaitis išskirtiniame interviu „Šilutės naujienoms“ papasakojo apie argumentus, kurie paskatino juos ieškoti kitokios viešos saviraiškos: savarankiškos politinės veiklos, nereguliuojamos jokios politinės partijos. Juk įstatymai jau įtvirtino galimybę Savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose dalyvauti visuomeninių rinkiminių komitetų deleguotiems atstovams.
Abu politikai gerai supranta, kad atsiras žmonių, kurie juos bandys pašiepti, pavadindami perbėgėliais, ieškančiais politinę karjerą užtikrinančios stipresnės partijos. Juolab kad abu politikai prieš trejus metus jau buvo palikę partiją Tvarka ir teisingumas, o beveik prieš metus įstojo į Socialdemokratų partiją.

Pasak D.Žebelienės, palikti „tvarkiečius“ ją paskatino supratimas, jog šioje politinėje organizacijoje jokios demokratijos nėra. Su „tvarkiečių“ sąrašu išrinkta į Šilutės r. savivaldybės tarybą, ji suprato, kad skyriaus politikus valdo ir rajono politikoje koalicijos partnerius parenka vienas žmogus, kuris net nėra Šilutės skyriaus narys.

„Ko verta partija, jei koks nors įtakingas politikierius priverčia rajono žmonių išrinktus Savivaldybės tarybos narius per pusvalandį pakeisti valdančiąją koaliciją, atsižadėti parašu patvirtintų sutarčių, – apsisprendimo išstoti iš partijos Tvarka ir teisingumas aplinkybes prisimena D.Žebelienė. – Negalėjau pasiduoti tokiems reikalavimams, o narystė partijoje Tvarka ir teisingumas tuomet buvo tik laiko klausimas.“

D.Žebelienė ir V.Kainovaitis sakė, kad iškart, kai paliko partiją Tvarka ir teisingumas, abu buvo pasiryžę Savivaldybės taryboje likti tik kaip nepriklausomi politikai ir tokiu statusu dalyvauti tolimesniuose savivaldos rinkimuose.

Buvo naiviai patikėjusi pažadais

D.Žebelienė dabar pripažįsta, kad sprendimas eiti į Socialdemokratų partijos glėbį buvo jos klaida, kuri dabar atsilieps jai ir jos ištikimam bičiuliui V.Kainovaičiui.

Tiek D.Žebelienė, tiek V.Kainovaitis – rajono politikos naujokai, kurie konkuruoja su įgudusiais savivaldos politikos mohikanais tik pirmą kadenciją – bemaž ketverius metus.

„Tik po socialdemokratų Šilutės skyriaus susirinkimo supratau, kaip naiviai buvau patikėjusi pažadais apie galimą politinę perspektyvą. Dar tuomet, kai teko eiti rajono merės pareigas, aukščiausi socialdemokratų lyderiai – partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo narys Artūras Skardžius ir kai kurie rajono politikai prašė, kad prisijungčiau prie jų partijos. Tuomet jų buvo kalbama, kad Šilutės skyriuje artinasi vadovybės rinkimai, kad reikia ruoštis naujiems savivaldos ir tiesioginiams rajono mero rinkimams. Nedviprasmiškai kalbėta, kad jiems reikia manęs, kad mano įgyta patirtis, žmonių pasitikėjimas ir palankumas pravers socialdemokratų kovoje dėl rajono vadovo pozicijų. Tačiau dabar galiu patvirtinti, jog socialdemokratų lyderiai mažai žino, kokių ambicijų turi jos eiliniai nariai. Valdančioji šalyje ir perspektyvi savivaldoje Socialdemokratų partija dabar išgyvena naujų jėgų antplūdį, kuriam nė motais patirtis, jau įgytos žinios ar žmonių  pasitikėjimas“, – komentavo D.Žebelienė.

Ji sakė, kad Šilutės socialdemokratų visuotiniame susirinkime palaikė S.Šepučio apsisprendimą tapti socialdemokratų lyderiu savivaldos rinkimuose ir vadovauti skyriui. Ji mano, kad S.Šeputis turi patirties ir išminties suvienyti Šilutės socialdemokratų skirtingų interesų ir ambicijų grupes – flangus (taip juos vadina pats S.Šeputis).

Liks pozicijoje

Sustabdę narystę socialdemokratų partijoje, D.Žebelienė ir V.Kainovaitis nusprendė likti valdančiojoje koalicijoje ir, jeigu socialdemokratų frakcijos nariai neprieštaraus, liks jų frakcijoje. „Perversmus valdžioje planuojantys opozicijos politikai tegu nesitiki, kad esame įsižeidę ir kerštaudami pasitarnausime jų planams“, – sakė  D.Žebelienė ir V.Kainovaitis. Jie sako, kad Šilutės r. savivaldybės taryboje šią kadenciją jau pakankamai perversmų, ir dabar iki kadencijos pabaigos reikia dirbti konstruktyviai.

D.Žebelienė ir V.Kainovaitis planuoja savo visuomeninę veiklą toliau, tik šį kartą stengsis nebesipainioti į partijų pinkles. Taip, kaip buvo sumanę atsisakydami partijos Tvarka ir teisingumas, dabar imsis asmeninės veiklos, kad įgytų rajono visuomenės pasitikėjimą. Kad galėtų dalyvauti kovoje dėl Savivaldybės tarybos nario mandato, kartu su bendraminčiais steigs  visuomeninį rinkiminį komitetą. Be to, D.Žebelienė sako ir pati puoselėjanti mintį, ir rėmėjų yra skatinama siekti rajono merės posto.