D.Žibaitienė pristatė naujausią knygą

4 pasysiu_biblioteka_zibaitienes_knygaPedagogė Dalia Žibaitienė Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale pristatė naujausią savo kūrybos knygą „Tarp dienos ir nakties”.

Augusi Jurbarke, nuo 1961 m. knygos autorė gyvena Šilutėje. 45 metus dirbdama mokytoja, meilę literatūrai įskiepijo ne vienam savo mokiniui. Nors kūrė visą gyvenimą, tačiau pirmąjį eilėraščių rinkinį „Paukštis giesmę kartos” išleido tik nepriklausomoje Lietuvoje. Autorė prisipažino negalėjusi garbinti tarybinės santvarkos dėl asmeninių skaudžių prisiminimų, kurie vijosi iš vaikystės.

„Tarp dienos ir nakties” – dešimtoji autorės knyga. D.Žibaitienė prisiminė, kad jos rengimas spaudai Santariškių gydymo centre buvo tikslas, padėjęs įveikti ligą.

Knygoje yra 9 skyriai, kuriuose kertelę savo jausmams atranda visi, kurie prisimena jaunystės džiaugsmus, gyvenimo kelią, kuriame susipina džiaugsmas ir skausmas, meilė ir neapykanta. Pojūčius sustiprina Dainos Vaitiekūnienės – D.Žibaitienės dukters – fotografijos.

Knygos pristatyme dalyvavo ir jos redaktorius, sutuoktinis Anatolijus Žibaitis.

Susitikimo metu autorė priminė ir ankstesnes savo knygas, atsakė į klausimus, dovanojo knygų. Vaišindamiesi arbata ir pyragu visi apžiūrinėjo bibliotekoje veikiančią kraštietės Violetos Harvey fotografijų parodą „Tolima artima Portugalija”.