„Dailiokai“ nerimsta – kirus Šyšoje pakeis plūduriuojantys laivai

dailioku laivaiŠilutės „dailiokai“ kupini naujų idėjų. Pernai į Šyšos upę patupdę kirus, šįmet jie mąsto laivus čia plukdyti. Suklusę gamtosaugininkai turėtų nurimti – laivai Šilutės upės neužterš, mat jie bus pagaminti iš putplasčio.

Šiai subrandintai idėjai išpildyti Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai internete ieškojo rėmėjų ir, kaip sakė jų mokytojas Andrius Sirtautas, net nesitikėjo, kad per vieną dieną, sužavėtas jų idėjos, rėmėjas ir atsiras. Tad dabar vietoje rėmėjų ne ką mažiau reikalingi ir patarėjai.

„Dailiokai“ apskaičiavo, kad trijų mažesnių arba vieno didelio laivo gamybos priemonės jiems atsieitų apie 300 Lt. Šių Šyšos upės dekoracijų pagrindas – putplastis, reikalingos priemonės – klijai, viela, dažai. „Visa kita prisirinksime iš šiukšlynų“, – sako Dailės skyriaus mokiniai, rėmėjų prašę pagrindinių darbo priemonių.

Iš pradžių jie svarstė, kad laivams „užinkaruoti“ užteks virvės, tačiau vėliau persigalvojo, prisiminę praėjusių metų istoriją su kirais: rąstus, ant kurių Šyšoje buvo patupdyti putplasčio paukščiai, itin pamėgo vietiniai bebrai. Iš 24 kirų 6 tiesiog paniro po vandeniu ir dingo…

Nespėjo šių paukščių iš vandens „dailiokai“ ištraukti ir prieš užšalant upei – prieš paspaudžiant šaltukui buvo pakilęs vanduo, tad ir paukščiai buvo po vandeniu.dailioku laivai kirai sysoje

„Manau, visus kirus apkramtys bebrai… Jei kurie ir liks sušilus orams, prieš vasarą ištrauksime. Pasidžiaugėme jais – atėjo laikas kitoms puošmenoms“, – nusiteikęs dirbti su savo mokiniais kalbėjo A.Sirtautas.

Tad šį kartą menininkai svarsto, kad dekoratyvinius laivus geriausia būtų pritvirtinti ne virvėmis (jas irgi bebrai pagraužtų), bet trosu. Juokiasi A.Sirtautas pagalvojęs, kas būtų, jei virvės bebras paragautų, – laivas išplauktų kur nors į marias, ir jau nebesugaudysi jo…

Beje, idėjas kūrėjai dar tik kaupia – galbūt vietoje laivų gulbės atsiras. „Dar sugalvosime, koks origamis atsidurs ant Šyšos vandens“, – šiltesnių orų palaukti siūlo jaunųjų dailininkų mokytojas.

Atrasti „dailiokus“ ir jų idėjas galite facebook’e – Šilutės Dailės Mokykla.