Dailyraščio konkurse moteris rašė abiem rankomis iš karto

Originaliausio darbo autorė V.Sinkevič. / Organizatorių nuotr.Antrus metus iš eilės rengiamas Nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas „Rašom!“, kuriame ir vėl bus išrinktas dailiausiai bei originaliausiai rašantis Lietuvos gyventojas.

Renginį organizuoja Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys ir raštinės reikmenų prekybos bendrovė „Biuro pasaulis“. Konkurso globėjas – Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

3 grupės nugalėtojos darbas. / Organizatorių nuotr.Konkurse „Rašom!“, kaip ir pernai, kviečiami dalyvauti visi Lietuvos gyventojai: nuo trečiokų iki senjorų. Dalyviai varžysis trijose amžiaus grupėse: 3–6 klasių moksleiviai, 7–12 klasių moksleiviai ir suaugusieji. Jie plunksnakočiu mėlynu rašalu turės perrašyti organizatorių parinktus tekstus, kurie bus paskelbti Lietuvių kalbos instituto ir „Biuro pasaulio“ tinklalapiuose (www.lki.lt ir http://www.biuropasaulis.lt), ir iki kitų metų sausio 31 d. išsiųsti juos vertinimo komisijai.

Vertindama darbus komisija, kurią sudaro Lietuvių kalbos instituto specialistai ir įvairių švietimo įstaigų pedagogai, atsižvelgs į teksto išsidėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką bei taisyklingumą.

Organizatoriai įspėja – darbai su klaidomis nebus vertinami. Po atrankos geriausių kiekvienos dalyvių grupės darbų autoriai pateks į konkurso finalą, kuris Vilniuje vyks kovo 7 d.

Anot konkurso iniciatoriaus Artūro Tumino, bendrovės „Biuro pasaulis“ generalinio direktoriaus, rašymas ranka XXI amžiuje yra iššūkis.

„Kompiuterizuotame pasaulyje gražiai ranka parašytas tekstas yra retenybė, todėl jis nuteikia pakiliai. Rengdami konkursą norime ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius“, – sako A. Tuminas.

Pernai dailyraščio konkurse laimėjo Urtė Pumputytė, Molėtų pagrindinės mokyklos 5 klasės moksleivė, vyresniųjų grupėje nugalėjo Dovilė Kavaliauskaitė iš Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos, suaugusiųjų – Jūratė Varanavičienė iš Akmenės. Už originaliausią darbą apdovanota Ignalinos r. Didžiasalio seniūnijos gyventoja Valentinai Sinkevič.

Ji tekstą užrašė dviem rankomis iš karto – kairėje pusėje tekstas buvo rašomas kaire ranka, dešinėje – dešine.

Originaliausias darbas. / Organizatorių nuotr.

Šiemet kiekvienos grupės nugalėtojas ir originaliausio darbo autorius bus apdovanoti keltų bendrovės „Tallink Latvija“ kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims, o į Latvijos sostinę nugalėtojus su draugais nuveš kompanijos „Lux Express“ autobusai. Visi finalo dalyviai bus apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ bei saldumynais.

Pernai daugiau kaip 11.000 dailyraščiu rašytų tekstų buvo atsiųsta iš įvairiausių Lietuvos kampelių, o daugiausia – iš Vilniaus. Sulaukta ir užsienio dalyvių: iš Vokietijos Vasario 16-tos gimnazijos bei Airijos. Šiais metais konkurso organizatoriai tikisi dar didesnio aktyvumo.