„Dainų dainelės“ finale skambės šilutiškių balsai

kvartetas 2Šilutės kraštas neabejotinai galėtų suburti savo chorą ir varžytis populiariame televizijos projekte „Chorų karai“, – tokią išvadą galėtume padaryti pasiklausę pedagogės, chorvedės Gražinos Matulienės.

Jos vadovaujamuose choruose aistra dainai dega didelis būrys muzikos mėgėjų. Dabar jos mokinių kvartetas pakliuvo į „Dainų dainelės“ respublikinį turą ir yra vienas iš dviejų konkurse besivaržančių vaikinų kvartetų visoje šalyje.

Į Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ respublikinį turą 15-19 metų kategorijoje iš visos Lietuvos pakliuvo tik keturi kvartetai. Iš jų – tik du vaikinų kvartetai. Tarp dainuojančių vyrų – Šilutės Vydūno gimnazijos vaikinai.

Šilutės Vydūno gimnazijos vienuoliktokai Daumantas Matulis, Martynas Kubickas ir abiturientai Erikas Lorenčas bei Robertas Stirbys tapo zoninio turo Kretingoje laureatais. Tai jiems davė teisę dalyvauti respublikiniame ture, kurį transliuos Lietuvos televizija.

Pasak vaikinų vadovės G.Matulienės, kvartete ypač svarbus kiekvieno individualus darbas, nes vaikiniai dainuoja keturiais balsais. Konkursui jie pradėjo ruoštis rugsėjo mėnesį ir repetavo beveik kasdien. „Jie dar mane šiek tiek užvesdavo. Sakydavo, mokytoja, repetuojam. Patys ateina, ieško“, – pasakojo vadovė.

Nors neretai pasitaiko, kad vyrus įkalbėti dainuoti sunku, G.Matulienė džiaugiasi, kad ji neturi tokių problemų. Įkalbinėti vaikinų nereikėjo, nes dabar, pasak mokytojos, – dainavimo bumas. Dainuoti ne gėda, o prestižo reikalas.

Vyrai noriai lanko mišrų Vydūno gimnazijos jaunimo chorą, Daumantas ir Erikas dainuoja ir G.Matulienės vadovaujamame kameriniame „Vartanos“ chore. Mokyklos choristai šiuo metu ruošiasi apskrities Dainų šventei Klaipėdoje ir respublikinei moksleivių dainų šventei Vilniuje.

„Dainų dainelėje“ vaikinų kvartetas atlieka du kūrinius. Vienas – liaudies daina „a capella“ – be akompanimento. G.Matulienė pati harmonizavo tą dainą, prirašė dar tris balsus. Kita daina – Algimanto Raudonikio „Vien tik tango“. Mokytojos pastebėjimu, būtent ši daina išnešė kvartetą į plačiuosius vandenis. Chorvedė propaguoja akademinį dainavimą, kuris yra kur kas sudėtingesnis už džiazinį ar populiarųjį. Reikia mokėti taisyklingai kvėpuoti, svarbus intonavimas, vokaliniai duomenys ir kiti niuansai.

Į respublikinį „Dainų dainelės“ turą be vydūniečių taip pat pateko Šilutės meno mokyklos berniukų duetas Martynas Kšatuckas ir Domas Saulevičius (mokytoja Daiva Pielikienė) ir Vainuto vidurinės mokyklos solistė Gintarė Muraulaitė (vadovė Loreta Mieliulytė).

Silutes naujienu LOGO copy