Dainų šventėje – jaunieji Šilutės šokėjai

dainu svente_jaunimasLiepos 1-osios rytą, šokių mokytojos, vyriausios Dainų šventės baletmeistrės Ritos Kurpeikytės vadovaujamos Šilutės pirmosios gimnazijos, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos ir Žibų pradinės mokyklos tautinių šokių grupės išvyko į Vilnių ruoštis Pasaulio lietuvių dainų šventės „Vardan tos…“ šokių dienai. Kartu išvyko ir Šilutės Vydūno gimnazijos tautinių šokių grupės.

Dainų šventės Lietuvoje vyksta kas ketverius metus, tačiau šių metų dainų šventė ypatinga, nes ji vyko Lietuvos šimtmečio metais.
Šventės šokių dienos koncertas vyko Lietuvos futbolo federacijos stadione. Šokėjai sostinėje praleido penkias dienas. Mokiniai naktimis ilsėjosi Vilniaus „Minties“ gimnazijoje, kartu su jais buvo ir atvykę mokyklų mokytojai.

Kiekviena diena šokėjams buvo suplanuota: ryte nustatytu laiku pusryčiauti, vykti į stadionus, kuriuose vyko repeticijos, pietauti, vakarieniauti, vakarais nustatytu laiku grįžti į gimnaziją. Iki 23 valandos visi mokiniai turėjo būti gimnazijoje. Kiekvienos dienos repeticijos vyko skirtingu laiku ir skirtinguose stadionuose Vingio parke. Oras repeticijų metu buvo nepalankus – visą laiką lijo stiprus lietus. Repeticijos nebuvo lengvos, tačiau mokinius pasitempti skatino mintis, jog liepos 5-ąją vyks didysis renginys, kuriame dalyvaus tautinių šokių grupės iš visos Lietuvos.

Šokių dienoje dalyvavo 8000 šokėjų, pasidabinusių skirtinga tautine apranga, taip pat išeiviai iš Bostono, Los Andželo, Argentinos ir kitų pasaulio šalių. Koncertai vyko du kartus – dieną ir vakare. Įvairūs trikdžiai – maisto trūkumas, nuovargis, lietus koncerto dieną buvo pamiršti. Tądien šokėjų akys buvo kupinos džiaugsmo ir jaudulio. Vienybės, draugystės pojūtis šokant stadione, stebint tūkstančiams tautiečių, nusvėrė visus repeticijų trūkumus ir nuovargį. Tai šokėjams buvo nuostabi patirtis ir nepamirštamas prisiminimas. Šokių dienos koncertas buvo tiesiogiai transliuojamas per LRT. Iškart po vakarinio koncerto šokėjai sėdo į autobusus ir kupini pakylėjimo nuotaikos penktadienio rytą grįžo į Šilutę.

Šokėjai dėkingi savo vadovei Ritai Kurpeikytei už galimybę dalyvauti šventėje, kantrybę ir rūpestį. Tokie renginiai, kaip Dainų šventė, vienija mus ir visus pasaulio lietuvius.