Dalijantis mokyklinius reikmenis jaunimas sutiktas ir su grasinimais, ir su džiaugsmo ašaromis

buk pamario pirmunasSuskaičiuoti akcijos „Būk Pamario pirmūnas“, kurią mokslo metų pradžioje organizavo asociacija „Pamario jaunimas“, rezultatai. Pakvietę šilutiškius pasidalinti mokykliniais reikmenimis, kurių jau nebereikia pačių vaikams, su skurdžiai gyvenančiomis šeimomis, akcijos iniciatoriai džiaugiasi: šilutiškiai buvo dosnūs. Per kelias savaites paaukota priemonių už 1500 litų.

Prekės jau išdalintos, o organizatoriai pasakoja, jog šeimose buvo sutikti ir su džiaugsmo ašaromis akyse, ir su grasinimais…

Beveik visi sutiko su džiaugsmu

Moksleiviams daugiausiai buvo paaukota sąsiuvinių, rašiklių, flomasterių, plastilino bei kitų būtinų mokyklinių prekių. Surinkti daiktai išdalinti 18-kai šeimų, jaunimui pavyko nudžiuginti 51 mokyklinio amžiaus vaiką.

Prekes vežiojo trijų organizacijų – akcijos organizatorių atstovai: Šilutės šaulių būrio vadas Rolandas Gudaitis, Jaunimo organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus atsakingoji sekretorė Vilma Norkutė ir asociacijos „Pamario jaunimas“ pirmininkė Lijana Jagintavičienė bei jos pavaduotojas Ričardas Čaikys.

Jaunimas, dalindamas suaukotas prekes, pamatė ypač skurdžiai gyvenančių šeimų: namus be durų, netvarką, įlūžusias grindis. Pabuvojo ir tvarkingose, tik kukliai gyvenančiose šeimose, kurios žavėjo nuoširdumu.

Ne vienos šeimos mamos iš džiaugsmo verkė ir dėkojo už pagalbą. Tačiau pasitaikė šeima, kuri jaunus žmones itin nuliūdino: itin sunkiai besiverčiančios šeimos mama ir tėvas buvo girti, grįždami namo maišelyje jie nešė ne maistą savo vaikams, o cigaretes ir alkoholį. Negana to, du mokyklinio amžiaus vaikus auginanti pora akcijos dalyviams grasino, jog jiems blogai baigsis,  perspėjo, kad kreipsis į savo asmeninį advokatą. Jaunimas liko nesupratęs, dėl ko ta pora buvo taip nedraugiškai nusiteikusi.

Patiko organizuoti akciją

„Aplankėme daug šeimų. Jų istorijos ir bėdos – skirtingos. Dauguma mus pasitiko svetingai. Anksčiau netikėjau tokiųs akcijų prasme, kol pats nepamačiau, jog reikia tiek nedaug, kad padarytum žmogų laimingą. Šilutiškių neabejingumas padėjo tiems, kuriems reikia pagalbos, ir atnešė saujelę šviesos ir laimės į jų namus. Jau laukiu kitų metų. Neabejoju, šauliai dar aktyviau prisidės prie šios iniciatyvos“, – kalbėjo R.Gudaitis.

V.Norkutė neslėpė, kad ją itin sukrėtė pirmoji aplankyta šeima. Anot jos, girtuokliaujantys tėvai, baisios gyvenimo sąlygos – vaizdas, kuris atmintyje išliks visam gyvenimui. Mergina manė, jog ir kitose šeimose pamatys panašius vaizdus, tačiau apsiriko.

Suvirpino jai širdį po kitus namus lakstantys šiltai aprengti vaikai, kvepiantis mamų gamintas maistas. Daugelis vaikų – labai mandagūs, tik padėkoję skubėjo apžiūrėti dovanų.

Pasak R.Čaikio, buvo smagu drauge su visais ne tik surinkti mokyklines prekes, bet ir jas išdalinti. Jaunas vyras  tikisi, kad akcija taps tradicinė ir prie jos prisidės daugiau verslininkų.

Pagalbos dar reikia

Akcijos organizatoriai džiaugiasi jos rezultatais. Aukojo ir pradinukai, ir jaunimas, ir vyresnio amžiaus  žmonės.

„Manau, ši akcija moko žmones aktyviai dalyvauti sprendžiant socialines problemas. Mes galime daug – tik reikia išmokti galvoti ne tik apie save, matyti ne tik tai, kas darosi po nosimi. Reikia nebijoti susivienyti bendram tikslui. Džiaugiuosi, kad šilutiškiai buvo dosnūs, o jaunimas įgijo naujos patirties. To, ką išmoksti gyvenimo mokykloje, nepamirši niekad ir būsi jautresnis svetimoms bėdoms“, – mano akcijos sumanytoja L.Jagintavičienė.

Ji neabejoja, kad kitąmet akcija bus vėl organizuojama – tikriausiai liepos mėnesį.

Akcijos „Būk Pamario  pirmūnas“ organizatoriai dėkoja rajono merei Daivai Žebelienei, kuri tapo akcijos globėja ir pirmoji paaukojo mokyklinių prekių. „Ačiū“ jaunimas taria visiems aukojusiems ir verslininkui Edgarui Gudui – už tai, kad pasitikėjo ir leido jauniems žmonėms VPC „Šilutė PLIUS“ patalpose rinkti prekes.

Šiuo metu organizatoriai prašo pagalbos dar dviem šeimoms, kurias aplankė akcijos metu. Moteriai, kuri sunkiai serga ir viena augina tris vaikus, labai reikalinga skalbyklė, o šeimai, auginančiai aštuonis vaikus – batų dėžė ir prieškambario baldai. Šeimos džiaugtųsi ir panaudotais, bet nesulūžusiais daiktais. Jei galite padėti, skambinkite tel. 8 651 – 28554. Kviečiame nelikti abejingais.