Danijoje atlikti tyrimai atveria kelią naujiems širdies gydymo būdams

kofermentas QAr įmanoma apsaugoti širdies ligomis sergančius pacientus nuo ankstyvos mirties, padidinus energijos gamybą širdies raumenyje? Neseniai paskelbto tarptautinio tyrimo, kuriam vadovavo Danijos tyrėjai, rezultatai palaiko šią naują strategiją.

Junginys, kurio poveikis buvo išbandytas su didele pacientų, sergančių lėtiniu širdies nepakankamumu, grupe – tai kofermentas Q10, natūraliai aptinkamas kofermentas, būtinas visų ląstelių energijos gamybai.

Gana intriguojantys tyrimo rezultatai atskleidė širdies nepakankamumu sergančių pacientų simptomų palengvėjimą ir beveik perpus mažesnį mirčių skaičių, todėl gali būti, kad šis danų atliktas tyrimas nutiesė kelią geresnio būsimo lėtinio širdies nepakankamumo gydymo link.

Stiprybė širdžiai

Danijos kardiologas ir tyrėjas, vyriausiasis gydytojas Svend Aage Mortensen iš Kopenhagos universitetinės ligoninės Širdies centro vadovavo tarptautiniam tyrimui Q-SYMBIO ir jį apibūdino kaip įdomų bei daug žadantį.
Q-SYMBIO tyrimas buvo neseniai paskelbtas puikiai vertinamame Amerikos kardiologijos koledžo leidžiamame žurnale HEART FAILURE.

„Tradicinis širdies nepakankamumo gydymas yra orientuotas į įvairių hormoninių veiksnių, vyraujančių širdies nepakankamumo atveju ir lemiančių širdies nuovargį, slopinimą. Pavyzdžiui, blokuojamas padidėjęs adrenalino kiekis. Naujoji terapija palaiko biologinius procesus, kurie yra susiję su ląstelių energijos apykaita“, – teigia dr. Mortensen.

Kofermentas Q10 yra ypač svarbus širdies raumens ląstelėms, nes užtikrina optimalų jų funkcionavimą. Tyrimai parodė, kad lėtiniu širdies nepakankamumu sergančių pacientų širdies audinyje yra mažesnė kofermento Q10 koncentracija.

Beveik perpus mažiau mirčių

„Papildomai vartojant kofermentą Q10, kuris yra visiškai natūralus junginys, panaikinamas šis trūkumas. Tai padeda sugriauti užburtą ratą, kuris atsiranda lėtinio širdies nepakankamumo atveju“, – nurodo dr. Mortensen.
Tyrimo rezultatai aiškiai atskleidžia, kad toks gydymas veikia. Tie pacientai, kurie gaudavo kofermentą Q10, pasižymėjo gerokai mažesne mirtingumo rizika. Be to, tarp Q10 naudojančių pacientų buvo užfiksuota mažiau hospitalizacijų atvejų ir jų simptomai ženkliai susilpnėjo.

420 pacientų, sergančių lėtiniu širdies nepakankamumu, dalyvavo Q-SYMBIO tyrime, ir kiekvienas praėjo dvejų metų gydymo kursą.

Pusei pacientų tris kartus per dieną buvo skiriama 100 mg kofermento Q10 kapsulės („Bio – Quinone Q10“), o kita pusė gavo tą patį kiekį neaktyvių identiškai atrodančių placebo kapsulių.
Abiejų grupių pacientai nurodytus preparatus vartojo kartu su vaistais, paskirtais dėl širdies nepakankamumo.

Lyginant su placebo grupe, po dvejų metų Q10 grupėje buvo 43% mažiau su širdies ligomis susijusių mirčių. Be to, joje taip pat buvo užfiksuota 43% mažiau su širdies ligomis susijusių komplikacijų, įskaitant hospitalizacijas dėl pablogėjusio širdies nepakankamumo.

Kalbėdamas apie tyrimo duomenis, dr. Mortensen nurodo, kad kofermentas Q10 gali vaidinti svarbų vaidmenį kaip pagalbinė įprastinio širdies nepakankamumo gydymo priemonė. Pacientams nepasireiškė joks šalutinis medžiagos poveikis, nors jiems jau buvo skiriamas rekomenduojamas širdies nepakankamumo gydymas.

Šaltinis: (Amerikos kardiologijos koledžo žurnalas, HEART FAILURE, internetinė versija, 2014 m. spalis)

Natūralus širdies energijos šaltinis

Visos mūsų organizmo ląstelės naudoja kofermentą Q10 energijai, kuri yra reikalinga normaliam ląstelių funkcionavimui, sukurti. Organizmas pats sintetina šią medžiagą, tačiau didėjant amžiui, endogeninė kofermento Q10 gamyba sulėtėja; ją taip pat gali neigiamai paveikti įvairios ligos.

Širdies raumens ląstelės yra ypač priklausomos nuo energijos, todėl šiose ląstelėse yra didesnė kofermento Q10 koncentracija nei kitų audinių ląstelėse. Tačiau širdies nepakankamumo atveju situacija yra kitokia. Širdyje esantis kofermento Q10 lygis sumažėja, o tai lemia energijos trūkumą, kuris neleidžia širdies raumeniui susitraukti su įprastine jėga. Būtent tai sukelia dusulį ir krūtinės skausmą.

Žmonėms, turintiems širdies nepakankamumą, vartojant kofermento Q10 papildus, skatinama energijos apykaita širdies raumens ląstelėse ir būtent todėl širdis atgauna savo tvirtumą.
„Bio – Quinone Q10“ yra oficialus tarptautinio kofermento Q10 tyrimo etaloninis produktas (aukso standartas). Jis buvo pasirinktas Tarptautinės kofermento Q10 asociacijos dėl jo dokumentais pagrįsto gero biologinio įsisavinimo ir saugumo.