Dantų protezavimo išlaidų kompensavimas: ką apie tai reikia žinoti?

 

Dantu-protezavimas-VilniujeSudėtinga džiaugtis gyvenimu, jei jį apkartina netobuli, deformuoti, nusidėvėję dantys arba jų trūkumas. Tokiais atvejais dantų protezavimas tampa geriausiu pasirinkimu, primenančiu, ką reiškia malonumas mėgautis skaniu maistu ar plačiai nusišypsoti. Tačiau nusprendus pasirinkti dantų protezavimą, neretai susiduriama su įvairiomis kliūtimis, iš kurių viena – aukšta paslaugos kaina. Vis dėlto, tai dar nereiškia, kad kainos dydis, apie kurį konsultacijos metu išgirsta pacientas, yra nekintamas. Įprasta dantų protezavimo paslaugos kaina gali sumažėti, jei bus suteikta kompensacija dantų protezavimui. Kokia yra jos skyrimo tvarka ir ką apie tai turi žinoti kiekvienas pacientas?

Kokie asmenys turi teisę į dantų protezavimo kompensaciją?

Dantų protezavimas yra kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis pagal numatytą tvarką. Kompensuojamas dantų protezavimas gali būti atliktas apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu, kurie:
• jau yra sulaukę senatvės pensijos amžiaus;
• jaunesni nei 18 metų vaikai;
• Lietuvos Respublikos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais.

Asmenys, norintys gauti kompensaciją dantų protezavimui, turi atitikti ne tik aukščiau išvardintus kriterijus, bet ir dar keletą sąlygų:

• privalo turėti mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties bei turi būti diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio);
• bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje turi būti mažesnio nei 12 mm storio.

Dantu-protezu-tiltas-su-vainikeliaisGalimybės gauti kompensaciją nuolat auga

Manote, kad dantų protezavimo išlaidų kompensavimas yra tai, ko teks labai ilgai laukti? Klystate, kadangi kiekvienais metais vis daugiau ir daugiau asmenų gauna kompensaciją dantų protezavimui. Remiantis Teritorinių ligonių kasų ataskaitų duomenimis matyti, kad nuo 2002 iki 2016 metų sparčiai augo asmenų, kuriems buvo suteiktos PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamos dantų protezavimo paslaugos, skaičius. Štai, pavyzdžiui, 2002 metais tokių asmenų buvo 13 073; 2007 m. – 16 584; 2012 m. – 26 558; 2016 m. – 32 518.

Kalbant apie kompensacijos laukimo periodą skaitine išraiška, verta pabrėžti, kad jis priklauso nuo tos savivaldybės, kurioje yra įregistruotas kompensaciją pageidaujantis gauti asmuo. Vis dėlto, remiantis TLK duomenimis matyti, kad eilės laukimo trukmė dažniausiai siekia nuo 2 – ejų iki 4 – erių metų.

Savaime suprantama, kiekvienam pacientui, kurį domina kompensuojamas dantų protezavimas, aktualu ir tai, kokią pinigų sumą galima sutaupyti. Analizuojant TLK ataskaitų duomenis, nesunku pastebėti, kad 2002 metais vidutinė suma, skirta vieno asmens dantų protezavimui, siekė 62, 04 Eur; 2007 m. – 475, 64 Eur; 2012 m. – 328, 27 Eur; 2016 m. – 378, 70 Eur.

Dantų protezavimas pacientams, kuriems skiriama kompensacija, atliekamas ir odontologijos klinikoje Papadent

Dantų protezavimas pacientams, kuriems buvo suteikta kompensacija, gali būti atliekamas ir odontologijos klinikoje Papadent. Tai – dėmesio vertas pasirinkimas, kadangi klinika priima pacientus iš visų Lietuvos TLK (Vilniaus TLK, Kauno TLK, Klaipėdos TLK, Šiaulių TLK, Panevėžio TLK). Be to, joje dirba puikūs savo srities profesionalai, naudojama moderni įranga bei aukščiausios kokybės priemonės, todėl užtikrinamas efektyvus bei šiuolaikiškas dantų atkūrimas.

Kiekvienas pacientas, kuris pageidauja, kad būtų suteikta kompensacija dantų protezavimui, o procedūra atlikta odontologijos klinikoje Papadent, privalo kreiptis į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (PASPĮ), kurioje yra registruotas, gydytoją odontologą bei užpildyti prašymą dėl dantų protezavimo išlaidų kompensavimo. Praėjus maždaug 2 mėnesiams po prašymo užpildymo, jį pateikusiam asmeniui atsiunčiamas laiškas su eilės numeriu. Na, o tada reikės pasirinkti, kaip elgtis toliau. Vienas iš galimų pasirinkimų – dantų protezavimą apmokėti savo lėšomis bei gautą sąskaitą faktūrą pristatyti į TLK. Kita išeitis – laukti antrojo laiško ir per 3 mėnesius kreiptis į odontologijos kliniką Papadent. Joje jums bus atliktas dantų protezavimas už tokią sumą, kokią sudaro kompensacija. Vaikams iki 18 metų yra taikoma kitokia tvarka: mažieji pacientai gauna tik 1 laišką. Jį gavus, per 3 mėnesius būtina kreiptis į Papadent odontologijos kliniką.

Tokios paslaugos kaip laminatės ar estetinis plombavimas, gali tapti puikiu pasirinkimu tuomet, kai defektai nėra dideli, tačiau, kai reikalingas maksimalus dantų atkūrimas, geriausia išeitimi tampa protezavimas. Šiandien ši procedūra, kaip ir dantų implantacija, kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis ir tai yra puikus pasirinkimas norintiems džiaugtis gražia šypsena, tačiau mokėti mažiau.

Papadent-logo