„Darbiečiai“ D.Pundžius ir J.Sauspreškis kaltės nejaučia

P7148958Gegužės mėn. 13 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos mažuma (opozicija) viešai deklaravo savo nepasitikėjimą Savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininku Darijumi Pundžiumi bei Socialinių reikalų komiteto pirmininku Juozu Sauspreškiu.

Komitetų posėdžiuose abejems paminėtiems politikams buvo įteikti nepasitikėjimo raštai su reikalavimais atsistatydinti  iš pareigų. Tačiau valdantieji politikai nusprendė net nesvarstyti nepasitikėjimo siūlymų.

Liberalsąjūdietis Jonas Purlys bei liberalcentristas  Algirdas Gečas prašė į abiejų komitetų darbotvarkių klausimus įtraukti ir nepasitikėjimo svarstymą bei naujų pirmininkų rinkimą.

Tačiau abiejų komitetų valdančiosios daugumos politikai balsų dauguma į siūlymus neatsižvelgė ir minėtų klausimų nesvarstė.

Gegužės 1-osios nakties įvykių Šilutės uoste (uoste apsistojęs vilnietis kreipėsi į policiją, nes naktį atplaukusi kompanija elgėsi įžūliai, vienas veikėjas vilnietį įstūmė į vandenį ir dar panardino) dalyviai D.Pundžius ir J.Sauspreškis opozicijos pareiškimus išklausė santūriai. Gal šiek tiek pyktelėjo J.Sauspreškis, kuris sakė, kad visas incidentas dėl futbolo teisėjo murkdymo vandenyje yra išpūstas. Jis neabejojo, kad ir kiekvienas opozicijos narys laisvalaikiu yra plaukęs į marias ir ne vieną stikliuką pakėlęs. Tačiau tokią beprasidedančią diskusiją nutraukė kiti J.Sauspreškio kolegos.

Opozicijos lyderis Arvydas Jakas „Šilutės naujienoms“ sakė, jog akivaizdu, jog nė vienas chuliganiško išpuolio dalyvis nesijaučia kaltas ir neketina reaguoti į raginimus pasielgti garbingai ir prisiimti atsakomybę. A.Jakas priminė, kad rajono mero Š.Laužiko raginami Darbo frakcijos nariai žadėjo praėjusią savaitę surengti viešą pasiaiškinimą dėl incidento. Tačiau visi „darbiečiai“ atsitvėrė tylos siena.