Darbo partija trykšta optimizmu ir kėsinasi pasiglemžti „tvarkiečius“

DARBIECIU KONFDarbo partijos Šilutės skyriaus lyderis Saulius Stankevičius antradienio popietę pristatė atnaujintą rinkimų sąrašą ir, svarbiausia, naują pretendentą kovoti dėl rajono mero posto – Tomą Budrikį.

„Darbiečiai“ pasakojo apie planus ateityje prisijungti „tvarkiečius“, mažinti Savivaldybės darbuotojų skaičių. Partijos lyderiams teko prisiminti ir liūdnai pagarsėjusį incidentą Šilutės uoste – žurnalistams jie prisipažino, kad buvo klaida šio įvykio nekomentuoti žiniasklaidai.

Jaunimui planuoja vadovo pareigas

„Darbiečių“ kandidatas į merus T.Budrikis – Vilniaus Gedimino technikos universiteto bakalauro diplomą turintis ir M.Romerio universitete viešojo administravimo magistro kvalifikacijos laipsnį apgynęs politikas.

2013-aisiais jis beveik metus dirbo Šilutės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiuoju specialistu, 2014 metų pirmąjį pusmetį ėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. 2014 m. liepą atstatydintas iš šių pareigų dirba UAB „LT Advert“ technikos ir plėtros direktoriumi.

30-metis kandidatas, pretenduojantis vadovauti rajonui, pakeitė ankstesnį Darbo partijos favoritą, siūlytą į merus, – į pensiją ką tik išleistą buvusį Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėją Romualdą Renčeliauską. Šio buvusio kandidato į merus nebeliko net „darbiečių“ rinkimų sąraše.

Darbo partijos pretendentų į savivaldybės tarybą sąraše yra 39 žmonės. Pasak S.Stankevičiaus, kuris sąraše įrašytas pirmuoju, visi kandidatai yra įvairių sričių specialistai ir kiekvienas savo srityje daug pasiekę ir išmanantys žmonės.

„Darbiečių“ ambicija – prisijungti „tvarkiečius“

S.Stankevičius sakė, kad „darbiečiai“ yra pasirengę tapti trečia politine jėga, kuri būtų alternatyva dviem Lietuvos politikoje jau įsitvirtinusioms partijoms: Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams ir Lietuvos socialdemokratų partijai.

S.Stankevičiaus nuomone, kitos partijos anksčiau ar vėliau nebeturės didesnės įtakos Lietuvos politikoje ir turės jungtis prie jau minėtų partijų. Darbo partija jau yra pasirengusi priglausti Lietuvoje sparčiai įtaką prarandančią partiją Tvarka ir teisingumas. Šilutės „darbiečių“ lyderis tikisi, kad šių partijų susijungimą paspartins naujasis Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

S.Stankevičius gyrė partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus pasiekimus: kovo mėnesį savivaldos rinkimuose šis skyrius buvo gavęs 6 mandatus, todėl šio sąrašo kovotojai verti pagarbos. O ateityje laukia nemenkos derybos dėl įtakos savivaldybės Taryboje.

Žiniasklaidininkai domėjosi, kodėl būdamas Šilutės „darbiečių“ skyriaus steigėjas ir lyderis S.Stankevičius niekada nesiekė savivaldybės vadovo posto, visuomet į svarbius postus deleguoja nedidelę patirtį turinčius žmones.

S.Stankevičius sakė, kad eiti rajono vadovo pareigas jis dar nėra pasirengęs, nes yra užimtas bene 15-oje veiklos sričių. Jei būtų meru, dėl savo verslų galėtų būti įtarinėjamas viešųjų ir privačių interesų painiojimu. Apie pretendavimą į savivaldybės vadovo postą S.Stankevičius galėtų pagalvoti po kelerių metų, jeigu nutars pasitraukti iš aktyvios privačios verslo veiklos.

Sieks mažinti savivaldos išlaidas

Darbo partijos pretendentas į merus T.Budrikis mažai kalbėjo apie savo rinkimų programą, sakydamas, kad tai geriausiai bus išdėstyta rinkimų lankstinukuose. Tačiau jis žino, ką pirmiausia norėtų nuveikti tapęs meru, – mažinti savivaldos išlaidas.
Pasak T.Budrikio, keista, kad rajono gyventojų skaičiui sumažėjus bemaž ketvirtadaliu, Savivaldybės administracijos darbuotojų skaičius nemažėja, o net didėja.

Žurnalistai T.Budrikiui papriekaištavo, kad būdamas Savivaldybės administracijos direktoriumi jis nedarė jokių pertvarkų ir administracijos darbuotojų nemažino. T.Budrikis priminė, kad per jo vadovavimo laiką kai kurių administracijos skyrių keletas darbuotojų išėjo į pensiją, o į jų vietą nauji žmonės nebuvo priimti – krūviai paskirstyti likusiems darbuotojams.

Apie garbingą elgesį

T.Budrikiui teko atsakyti į klausimą, ar jis, eidamas Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, teisingai pasielgė incidento Šilutės uoste metu, kai prieš metus nakties metu uoste į vandenį buvo įstumtas Šilutėje poilsiaujantis turistas. Incidento „herojai“ tuomet buvo Darbo partijos politikai ir pats T.Budrikis.

T.Budrikis teigė, kad po incidento jis pats pirmas davė parodymus policijos pareigūnams, todėl mano, kad elgėsi teisingai.
S.Stankevičius, prisimindamas incidentą Šilutės uoste, prisipažino suklydęs, kad paklausė advokatų patarimo nieko nekomentuoti, kol vyksta ikiteisminis tyrimas. Dabar jis suprato, jog jeigu iškart būtų viešai paaiškinęs, kaip atsitiko ta nelaimė, įvykis nebūtų taip išpūstas. Pasak S.Stankevičiaus, viskas juk įvyko daug paprasčiau, nei buvo rašoma spaudoje.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Darbo partijos narys Juozas Sauspreškis, kuris taip pat buvo incidento uoste dalyvis, sakė, kad tuo metu daugelio partijų atstovai, tarp jų – ir socialdemokratai, ragino jį garbingai palikti rajono Tarybos Socialinių reikalų komiteto pirmininko postą. Tačiau, pasak J.Sauspreškio, įdomu, kodėl socialdemokratai ir jų lyderis Sigitas Šeputis dabar nenori prisiimti atsakomybės už sužlugdytus savivaldos rinkimus. Juk visiems ir be teismo sprendimo jau akivaizdžiai aišku, kas netikusiai tvarkėsi su rinkimų dokumentais ir kas delegavo rinkimų apygardos komisijos pirmininką. „Ir socialdemokratai, ir jų draugai „tvarkiečiai“ dabar turi pamąstyti apie garbingą elgesį ir atsakomybę“, – kalbėjo J.Sauspreškis.

S.Stankevičius taip pat yra už tai, kad teisėsauga iki rinkimų pradžios oficialiai praneštų tyrimo dėl rinkimų dokumentų klastojimo savivaldos rinkimų metu rezultatus. Juk norisi, kad pakartotiniai rinkimai įvyktų skaidriai ir partijų nariai, kurie susiję su rinkimų skandalu, prisiimtų atsakomybę. Dar daugiau: S.Stankevičius norėtų, kad tie, kas sužlugdė savivaldos rinkimus, atlygintų partijų patirtą finansinę žalą.