Darbų vadovą parklupdė ąžuolas

azuolas malkosDarbuotojas, pasigviešęs įmonei priklausančio turto – solidaus ąžuolo – gauna griežtą jos vadovo atkirtį. Tokia tvarka galioja UAB „Šilutės automobilių keliai“ ir tuo neseniai įsitikino čia dirbantis šilutiškis.

Gatvės rekonstrukcijos darbams vadovavęs specialistas tikėjosi lengvai pasipelnyti, kai į savo kiemą vilko Naujakurių kvartalo gatvėje nupjautą ąžuolą. Bet, įsikišus pasipiktinusiems vietos gyventojams bei „Šilutės naujienoms“, pelnė įmonės direktoriaus nuobaudą – griežtą įspėjimą. Be to, jam teko papildomai samdyti techniką ir ąžuolą išvežti įmonės teritorijon…

Gyventojai turės šiuolaikišką gatvę

Šilutės Naujakurių kvartale ūžia technika, o čia esanti Karklų gatvė šiuo metu gatvę primena mažiausiai – ji išrausta mažiausiai metrą į gylį. Čia vykdomas gatvės rekonstrukcijos projektas, o dirba UAB „Šilutės automobilių keliai“ technika ir žmonės.
Toje gatvėje gyvenantys naujakuriškiai dėl laikinų nepatogumų neburnoja ir čia dirbančių kelininkų nekeiksnoja: pagyvensim kurį laiką taip, užtat netrukus gražią gatvę, su kanalizacijos vamzdynais, asfalto danga, trinkelėmis klotais šaligatviais ir apšviestą elektra turėsime, – sako jie.

Džiaugtis yra kuo, nes iki šiol čia gyvenantys žmonės vaikščiojo žvyro danga, gatvėje nebuvo nei elektros, nei kanalizacijos.
Gatvės rekonstrukcija turėtų būti baigta kitų metų pavasarį, – taip sako Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas.
Viskas būtų buvę nieko sau, jei ne vienas šioje gatvėje nuo seno augęs ąžuolas…

Medis atgulė Smėlyno gatvėje

Į redakciją atėję keli šios gatvės gyventojai jau buvo pradėję savo tyrimą, o baigti jį prašė žurnalistų. Anot naujakuriškių, praėjusios savaitės antradienį į Karklų gatvę suvažiavo pora kranų ir automobilinis bokštelis, o jais dirbę žmonės ėmėsi rauti solidžiausią šios gatvės medį.

Pašalinti jį reikėjo, nes augo važiuojamojoje gatvės dalyje. Bet vietiniai tikėjosi, jog daug metų puoselėję šį medį ir grėbę jo metamus lapus bent po šaką jo gaus ir savo krosnims pakūrenti.

„Negalima, turiu tą medį atiduoti Savivaldybei“, – taip naujakuriškiams atsakė UAB „Šilutės automobilių keliai“ darbų vadovas A.J.

Tokį atsakymą išgirdusieji su darbų vadovu nesiginčijo, bet sako, jog tam tikras netikrumo grūdas visgi jiems liko. Todėl ir sumanė pasekti, kur nukeliaus Karklų gatvėje augęs gražuolis ąžuolas…

Pamatė šį medį guldomą šalia to paties darbų vadovo namų, Smėlyno gatvėje…

Seniūnija į ąžuolą nepretendavo

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas neneigė, kad leidimus pjauti daugumą gatvėse šalinamų medžių išduoda seniūnija, tad ji ir perima tuos medžius į savo balansą.

Nupjauti medžiai vežami į „Šilutės komunalininko“ teritoriją ir vėliau atiduodami kaip malkos seniems, socialiai remtiniems ir neįgaliems žmonėms, kurių pavardes pateikia Socialinės paramos skyriaus specialistai. Beje, ne visi remtinieji tokių medžių nori, pasitaiko, kad prašoma juos dar supjaustyti ir sukapoti…
azuolas gatve
Dalį medžių sunaudoja patys komunalininkai.

Tačiau pavaduotojas patikino, jog seniūnija į Karklų gatvėje augantį išties nepretendavo, mat niekada nepretenduoja į tuos, kurie šalinami vykdant gatvių remonto projektus. Tokius medžius, pavaduotojo žiniomis, savon teritorijon vežasi tuos projektus vykdančios įmonės. Jos turi teisę medžius naudoti savo nuožiūra.

Tik išskirtiniais atvejais, pasak A.Ivanausko, seniūnija prašo atiduoti medžius ar kokias atlikusias medžiagas (pavyzdžiui, šaligatvių plyteles), jei jų tuo metu reikia kituose objektuose.

Darbų vadovas laikinai pasaugojo?..

Pats A.J. teigė, jog minėto projekto dokumentacijoje nebuvo nurodyta, kur dėti išrautą ąžuolą. Jokių nurodymų darbų vadovas negavęs ir iš seniūno pavaduotojo.

Darbų vadovas žurnalistus taip pat įtikinėjo, esą ąžuolas tik laikinai buvo nuvežtas prie jo namų. Padėtas ne į jo privačią valdą, bet į gretimą, šalia tvoros esančią „valdišką“ teritoriją. O jau kitą dieną jis esą geranoriškai pats nuvežęs medieną įmonės teritorijon…

O šia istorija besidomintiems žurnalistams jis „rekomendavo“ į tokias problemas nesikišti, antraip su juo teks susitikti teisme…

Direktorius skyrė nuobaudą

„Savivalė ir piktnaudžiavimas“, – tokius žodžius pirmiausia ištarė UAB „Šilutės automobilių keliai“ direktorius Almutas Dumašius, kai išgirdo keistąją ąžuolo dingimo istoriją.

Įmonės vadovas stebėjosi, kad galima taip, jo žodžiais tariant, nesąžiningai elgtis ir sakė iš karto patikrinsiąs faktus.
Kai patikrino, ąžuolo šalia A.J. sodybos nebeliko nė padujų – jis atsidūrė įmonės teritorijoje.

Pasak A.Dumašiaus, įmonėje galioja tokia tvarka, kad tie medžiai, kurių neima seniūnija, yra užpajamuojami įmonėje. Vėliau juos leidžiama išsipirkti saviems darbuotojams arba mediena naudojama įmonės reikmėms. Taip būtų buvę ir su tuo Karklų gatvės ąžuolu.

Anot A.Dumašiaus, darbų vadovas A.J. įtikinėjęs jį esą jis dar turėjęs nuostolių, mat pjaunant ąžuolą tekę samdyti bokštelį. „Bet aš liepiau jam nepainioti savo asmeninių reikalų su įmonės darbu“, – komentavo direktorius.

Paklaustas, ką mano apie tai, jog mediena esą buvusi „tik laikinai padėta greta tvoros“, A.Dumašius pasiūlė žurnalistams „nebūti naiviais ir tokių kalbų nepriimti už gryną pinigą“.

„Bent jau būtų kokiems vargstantiems seneliams atidavęs“, – piktinosi A.Dumašius.

Kadangi, anot direktoriaus, įmonei konkreti žala šį kartą nepadaryta, darbų vadovas atsipirko švelnia nuobauda – griežtu įspėjimu. „Jei panašūs dalykai pasikartos, jam bus taikomos griežtesnės sankcijos“, – sakė A.Dumašius.