„Darom“ organizatoriai kvietė šilutiškius tiesiog susitvarkyti

 

Darom SaugosJau dvyliktą kartą balandžio 27 dieną vyko akciją „Darom“, sukvietusi visos Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus kartu susitvarkyti viešąsias erdves. Nacionalinės talkos organizatoriai siūlė visiems gyventojams susimastyti apie asmeninę atsakomybę prieš gamtą.

Akcija „Darom“ vyko ir mūsų mieste, Šilutės gyventojus seniūnija kvietė tvarkytis balandžio 27 dieną. Nors į akciją šiemet susirinko mažiau šilutiškių nei ankstesniais metais, bet visų nuotaika buvo puiki ir darbinga. Mieste talkininkai darbavosi net trijose vietose: Nemuno g., prie senųjų kapinių, bei Stadiono g., taip pat buvo tvarkomos irDarom senosios evangelikų – liuteronų kapinės. Akcija vyko ir visame rajone: Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Inkakliuose, Degučiuose, Katyčiuose, Rusnės saloje.

Šilutės miesto seniūnas, Raimondas Steponkus, pasidžiaugė, jog kiekvienais metais prie miesto tvarkymo prisideda ne tik vyresnieji miestelėnai, bet ir mokiniai. Anot R. Steponkaus, mokiniai ne tik padeda švarinti miestą, bet ir mato teigiamą pavyzdį, supranta jų pačių atsakomybę už mus supančią aplinką.

Akcijos metu šilutiškiai surinko ir išvežė palyginus labai nedaug – vos pusę priekabos šiukšlių. Anot seniūno, jau yra kuo pasidžiaugti – šiukšlių viešosiose erdvėse žymiai sumažėjo.

Seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas, pasakojo, jog seniūnija stengiasi puoselėti ir tvarkyti mūsų miestą kiekvieną dieną. Pavaduotojas apgailestavo, kad miestiečiams vis dar trūksta sąmoningumo ir suvokimo, jog tik nuo mūsų pačių priklauso kokiame – švariame ar šiukšliname – mieste gyvensime.

„Tuos vienuolika metų mus tenkino gera šeštadienio nuotaika tvarkant savo aplinką ir pačių talkininkų pamatytas rezultatas – kaip švaru aplink ir kiek daug pilnų šiukšlių maišų! Tačiau šį kartą mes klausime: ar galime kiekvienas savo asmeninį „Darom“ rengti kad ir kas dieną? Žinoma, mes visi darom – ir padarom gerai. Vis dėlto ką aš pats darau? Ar viską padariau vakar, ar padarysiu rytoj, kad gyventume švarioje ir sveikoje šalyje?“ – dar iki akcijos sakė jos organizatorius Ignas Brazauskas.

Akcijos organizatoriai ragina kiekvieną iš mūsų prisiimti atsakomybę ir pradėti nuo savęs: atsakingai elgtis kiekvieną dieną, kad gyventume švarioje ir sveikoje šalyje.