„Darom“ talkininkai surinko šimtus tonų šiukšlių

IMG 20160423 152612Didžiausi kalnai įvairiausių atliekų visą praėjusią savaitę gulė seniūnijų iš anksto numatytose vietose, o visuose miškuose, paupiuose ir kitose viešose vietose krutėjo, regis, visi, kas gyvas – vyko jau 9-oji akcija „Darom“.

Šeštadienis buvo baigiamoji akcijos diena, ir jos metu Šilutės rajone surinkta šimtai tonų šiukšlių.
Tvarkai ir švarai gamtoje neabejingi Šilutės rajono gyventojai į talkas rinkosi su pakilia nuotaika. Ne vienas jų buvo iš anksto paieškojęs informacijos apie kasmetines visuotines aplinkos švarinimo akcijas, ir žinojo, kad pernai visoje Lietuvoje akcijos metu surinkta apie 2000 tonų šiukšlių. Akcijos organizatoriai prognozavo, kad ir šiemetiniai skaičiai nebus menkesni.darom vilkyciai

Šilutės r. savivaldybės gamtosaugininkas Pranas Sirtautas sakė, kad akcijos organizatoriai Šilutės savivaldybei skyrė 500 maišų atliekoms, kurių talpa – apie 100 litrų. Tačiau, anot P.Sirtauto, tai buvo vos 30 proc. Šilutės rajonui reikiamų maišų kiekio. Tad trūkstamus kiekius teko nupirkti seniūnijoms, nemažai maišų atsinešė ir patys akcijos dalyviai.

Visose seniūnijose buvo iš anksto numatytos vietos, į kurias talkininkai sutempė surinktas atliekas. Šią informaciją surinkęs P.Sirtautas vakar informavo „Ecoservice“ Šilutės padalinį, kuris šiomis dienomis baigs išvežti visas surinktas atliekas.

Apie 200 Šilutės seniūnijos gyventojų švarino miesto parkus ir skverus, ir iš viso apėjo maždaug 40 ha plotą. Surinkta apie 30 tonų šiukšlių.

Asociacijos „Šilutės garažai“ nariai švarino garažų masyvo teritoriją Aukštumalos ir Pievų gatvėse. Čia sutvarkytas apie 2 ha plotas, surinkta galybė šiukšlių, vien senų padangų – 80 vienetų.

Beveik 170 žmonių išėjo švarinti Juknaičių gyvenvietės, jie tvarkė Šyšos pakrantes, mokyklos, Leitgirių kapinaičių ir kitas teritorijas. Vien žaliųjų atliekų juknaitiškiai surinko 2,5 tonos, dar apie 450 kg paprastų šiukšlių.

6 ha teritorija apvalyta Vainuto seniūnijoje, čia dirbo 52 žmonės ir surinko jie apie 70 kg nevaleikų išmestų šiukšlių.     Kasmet būrelį bendraminčių talkai suburia šilutiškis pensininkas Vytautas Sirvydis. Ir šiemet švarai gamtoje neabejingas žvejas mėgėjas su bičiuliais tvarkė Nemuno deltos regioninio parko teritoriją. Vyrai praėjo apie 6 km Nemuno pakrantės ir pririnko apie 100 maišų šiukšlių. 
„Kasmet krūmuose randame ir lovų, ir fotelių, ir indų – visko ir neišvardinčiau. O šiemet irgi ir televizorių išmestą radome, ir stalas supuvęs krūmuose gulėjo, jau nekalbant apie begalęplastiko ir popierių“, – sakė „Šilutės naujienoms“ V.Sirvydis.

Šilutiškio pastebėjimu, gamtą mūsų kraštuose ne tiek teršia vietiniai, kiek žvejai atvykėliai. Jis sako, kad ir nuvykęs žvejoti surenkantis aplink visa, kas išmėtyta, bet pastebėjo, kad taip elgiasi dar ne visi žvejai, nors sutvarkyti žvejybos vietą įpareigoja žvejybos taisyklės.
„Ten, kur žuvys kimba, vaizdai yra baisūs“, – sakė jis.

„Germanikos“ kolektyvas švarino Sakūtėlius ir Vilkyčius

Penktadienį daugiau kaip 90 UAB „Germanika“ darbuotojų su šeimų nariais susirinko tvarkyti aplinką. Pamainos meistras Aras Marcinkus atvyko kartu su visa šeima, žmona ir dviem sūnumis, darbuotojos Jurgita Mineikytė su dviem dukromis, Rasa Svirskienė su sūnumi Matu, Jurgita Dargytė su dviem dukromis ir kt.

Talkininkų buvo ne tik iš Sakūtėlių ar Vilkyčių, bet ir iš Klaipėdos, Priekulės, Agluonėnų, Švėkšnos ir Šilutės. Daugelis atvyko savo  poilsio dieną, nes įmonė dirba pamainomis, o buvo ir tokių, kurie atskubėjo net po naktinės pamainos.

Personalo vadovė Rita Žukauskienė informavo, kad viena grupė tvarkė įmonės teritoriją ir jai vadovavo technikos vadovas Marius Pagojus, antra grupė, kuriai vadovavo gamybos vadovas Rolandas Baltuonis, ėjo pėsčiomis iš įmonės Sakūtėlių kaime į Vilkyčius ir rinko šiukšles, padangas pakelėse. Vėliau prisijungė prie trečiosios grupės, kuri, vadovaujama vyr. technologo Giedriaus Ulevičiaus, iš įmonės autobusu nuvažiavo į Vilkyčius ir tvarkė Vilkyčių tvenkinio pakrantę.

Prie tvenkinio atvykusią „Germanikos“ darbuotojų komandą pasitiko Vilkyčių bendruomenės pirmininkas Mantas Genys, bendruomenės atstovai Saulius Budrys, Antanas Jonušas. Per tris valandas darbuotojai pririnko  9 traktoriaus priekabas iškirstų krūmų šaknų ir šakų, o pakelėse pririnko šiukšlių net į 50 60 l talpos maišų.

Darbavosi visi iš peties, merginos smagiai bandė savo jėgas, raudamos žemėje įstrigusias krūmų šaknis. Jei nepavykdavo vienai, kvietė į pagalbą drauges ir, kaip toje pasakoje apie ropę, ne po vieną , o susikibusios po kelias rovė, rovė, kol išrovė.

O pasitaikė ir tokių „užsispyrusių“ šaknų, kurios ir komandai nepasidavė, tada kvietė į pagalbą kolegas vyrukus, kurie mikliai darbavosi  kirvukais ar pjūklais. Beraunant teko ne kartą ir iš kojų išvirsti, ir kepurę nuo vėjo pabėgusią gaudyti. Buvo smagu.

Vilkyčių bendruomenės pirmininkas M.Genys pasistengė, kad talkoje dalyvavę vaikučiai pamatytų, kaip į tvenkinį įleidžiamos žuvys. Jaunuosius talkininkus, berenkančius šiukšles prie Vilkyčių parduotuvės, dėkingos parduotuvės darbuotojos pavaišino saldainiais.

Vėliau šauniai padirbėjusius talkininkus įmonės vadovas Gintas Vitkevičius, kuris ir pats smagiai mosavo kirvuku ir drauge su žmona Kristina rovė ir rinko šaknis, pakvietė  į Račkauskų sodybą Agluonėnuose gražiai praleisti likusį penktadienio vakarą.

Į Agluonėnus atvykusius talkininkus pirmoji „Germanikos“ darbuotojų komanda pasitiko viliojančiu kepamų šašlykų kvapu, karšta arbata, o vaikučius – saldumynais.  Pasivaišinę ir atgavę jėgas talkininkai dar spėjo ir pasirungti tarpusavyje. Traukė virvę, žaidė futbolą, krepšinį. Pasibaigus vakarui visus darbuotojus įmonės autobusai  išvežiojo į namus: ką – į Klaipėdą, ką – į Šilutę, vėl visomis kryptimis, kaip ir kasdien į darbą ar iš darbo.

Tokia akcija įmonėje surengta pirmą kartą. „Anksčiau įmonė pasitvarkydavo tik savo teritoriją, o šį kartą norėjome prisidėti prie bendruomenės, kurioje dirbame, o dauguma įmonės darbuotojų ir gyvena“, – sakė įmonės vadovas Gintautas Vitkevičius.