Darželinukų ir mokinių maitinimas: vis dar gaunama nusiskundimų

Tėvų nusiskundimų dėl vaikų maitinimo darželiuose ir mokyklose pastaruoju metu gauna ir Savivaldybės tarybos politikai. Socialinių reikalų komiteto nariai apsilankė Šilutės visuomenės sveikatos biure, ir vienas iš juos dominančių klausimų buvo, ar šiemet dirbti pradėjusi dietistė turi galimybę patikrinti vaikams tiekiamo maisto kokybę. Pasirodo gali, tačiau tik popieriuose...

Visuomenės sveikatos biuro dietistė žinojo ne visus rajono moksleivių maitinimo niuansus, todėl pažadėjo tuo pasidomėti išsamiau.

Džiaugiasi naujomis patalpomis

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė pasitiko politikus ir aprodė biurui skirtas patalpas Kalinausko gatvėje. Kadangi šis pastatas prieš 5 metus buvo rekonstruotas Meno mokyklos poreikiams, tai kabinetai ketvirtajame aukšte erdvūs ir tinkami įvairiems užsiėmimams. Mažiausias kabinetas, kurį direktorė pavadino kukliu, atiteko jai pačiai, jame vyksta ir pasitarimai su keturiomis biuro specialistėmis.

Pasak biuro vadovės, patalpų šokiams, sportui, kineziterapijos užsiėmi- mams užtenka.

Be kitų veiklų, biuras samdo iš Šilalės atvažiuojantį specialistą, kuris konsultuoja įvairių priklausomybių turinčius žmones. Tokių paslaugų poreikis Šilutėje yra didelis, kasdien konsultuojama 10 – 12 žmonių.

Biure nuolat susirenka ir Visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys sveikatos priežiūrą mokyklose, kurių yra 15. Pasak K. Surplės, nors specialistų mokyklose yra nemažai, jų darbo krūviai rajono mokyklose yra per maži, todėl kai kuriems jų tenka dirbti trijose ar net keturiose įstaigose.

Domino vaikų maitinimas

Komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė sakė, kad šiam susitikimui rengėsi ilgai. Dar praėjusių metų pabaigoje Savivaldybės tarybos komitetuose politikai domėjosi, kaip Visuomenės sveikatos biuras prižiūri švietimo įstaigose ugdomų vaikų maitinimą, nes tuomet biuras dar neturėjo dietistės.
Šiemet jau pristatyta biure dirbanti dietistė Neringa Paičiūtė. Ji papasakojo, kaip siekiama užtikrinti moksleivių ir darželinukų kokybišką maitinimą, tačiau konkrečių veiklos rezultatų neįvardijo. Paaiškėjo, jog mokyklose ji gali patikrinti tiekiamo maisto receptūrą, bet paruošto maisto kokybės nustatyti negali. O vaikų darželiuose maisto produktus priima ir jų kokybę stebi ūkvedžiai ar direktorių pavaduotojai, tad nuo jų ir priklauso, ar tikrai kokybiški produktai naudojami vaikų maitinimui.

Naujiena specialistėms

Politikai išsakė šilutiškių pastebėjimus apie maitinimo skirtumus miesto mokyklose. Štai vienoje, pasak moksleivių tėvų, vaikui, pasirinkusiam pagrindinį patiekalą dar yra atskirai skaičiuojama bulvių, grikių, daržovių kaina, taip gaištamas laikas. Be to, dažnai nėra ko atsigerti, tad vaikai priversti gėrimą pirkti iš prekybos automato. Taip susidaro mažiausiai 3 eurų suma už pietus. O tie, kurie nespėja pavalgyti valgykloje, priversti lakstyti po aplinkines parduotuves.

Apie tokius maitinimo nesklandumus dietistė nežinojo. Tad buvo sutarta, jog domėsis ir bandys tartis dėl patogesnės tvarkos.

Politikai pastebėjo, kad rajone nemažėja sergančiųjų tuberkulioze skaičiai, šiuo metu tokių žmonių yra apie 60. Pasak K. Surplės, tokie skaičiai tik rodo, jog yra dirbama, nes jeigu nebūtų tikrinimų, gal tokių registruotų ligonių irgi nebūtų. Šiuo metu apie įtariamus tuberkulioze sergančius žmones biuras negali gauti informacijos iš seniūnijų, todėl pasitikrinti jie kviečiami ir viliojant maisto paketais.

Komiteto nariai svarstė, kad šias paslaugas teikiančią Savivaldybės įstaigą vertėtų aplankyti dažniau ir pasidomėti, ar vyksta visi suplanuoti renginiai.

Komercijos direktorius, korespondentas