Darželinukų tėvams panikuoti dar anksti

vaiku darzeliai_vainutas_DSCN0005Nerimo dienos šią savaitę buvo jaunoms Šilutės miesto šeimoms, kurios nori nuo naujųjų mokslo metų savo atžalas leisti į vaikų ugdymo įstaigas. Kai kurie tėveliai jau guodėsi išgirdę, jog jų mažieji nepateko į laimingųjų sąrašus, tad nerimavo, kaip reikės suktis rudenį.

Situaciją komentavo Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė.

Pasak vedėjos, panikuoti dar labai per anksti, nes priėmimas į vaikų darželius nėra pasibaigęs. Dar vyksta derinimai, klausiama ir tėvų nuomonės, ar jiems būtų patogu vaikus vesti į vieną ar kitą miesto darželį.

Kol kas nežinomas ir tikrasis vietų vaikų darželiuose poreikis. Bet vedėja patikino, kad kiek vietų reikės, tiek jų ir bus ieškoma. Pasak B.Tekorienės, visų Šilutės lopšelių – darželių projektiniai pajėgumai yra 12 grupių, bet ne viename iš jų dar yra laisvų patalpų ar vietų. Tad esant reikalui, kai kuriose įstaigose bus galima atidaryti po vieną ar kelias grupes.   

Šiemet vyksta projekto „Šilutės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ infrastruktūros modernizavimas“ įgyvendinimas, kurio vertė iš viso beveik 237 tūkstančiai eurų. Už šiuos pinigus bus įrengtos dvi naujos „Gintarėlio“ ikimokyklinio ugdymo grupių patalpos, kuriose bus pastatyti modernūs baldai bei priemonės.

„Jei tik statybininkai suspės, naujosios grupės duris atvers jau rugsėjį. Ir jose taip pat bus nemažai vietų, bus sukurta ir tikrai jauki ir įdomi aplinka mūsų mažiesiems bendruomenės nariams“, – sakė B.Tekorienė.

Saugų seniūnijos Vilkyčių vaikų darželyje, kuris iki šiol dirbo sutrumpintą darbo dieną, planuojama pratęsti darbo laiką iki pilnos darbo dienos.
B.Tekorienė mano, kad visi taškai ikimokyklinukų ugdymo įstaigų darbe bus sudėlioti per šią ar kitą savaitę.