Darželio grupę atidariusi Vainuto gimnazija tikisi naujagimių pliūpsnio

vainuto darzelis kerpa juostaŠi savaitė Vainute prasidėjo įkurtuvėmis. Gimnazijos direktorius Antanas Jonikas netvėrė džiaugsmu, kad po vienu stogu su gimnazistais Savivaldybė nusprendė įkurdinti ikimokyklinę grupę, kurioje lavinsis 20 mažamečių vaikų.

Pasak direktoriaus, penkerius metus rajono valdžia kalbėjo apie darželinukų grupės reikalingumą Vainute, bet kiekvienais metais jos steigimą atidėdavo – baiminosi, kad pritrūks vaikų. A.Jonikas džiaugėsi, kad šiemet jau buvo galima skelbti konkursą, nes norinčiųjų lankyti darželio grupę yra daugiau nei 20. Optimistiškai nusiteikęs įstaigos vadovas tikisi, kad neilgai trukus ir Vainute reikės steigti dar vieną darželio grupę, o galbūt seniūnas jau galėtų dairytis, kurį pastatą galėtų perleisti darželiui.

Vaikų darželis Vainute buvo panaikintas bemaž prieš du dešimtmečius. Tuomet buvo peršama mintis, kad mažamečiai vaikai turi augti šeimose – arčiau mamų. Per dvidešimtmetį įsitikinta, kad jaunos šeimos, negaudamos ikimokyklinio ugdymo paslaugos, dažnai apsisprendžia keltis gyventi į miestą.
vainuto darzelis ateina
Kita vertus, akivaizdu, kad ikimokyklinėje įstaigoje vaikai gauna visavertį ugdymą ir jiems lengviau sekasi pradinėse klasėse.

Šių metų rusėjo 8-oji, kai po ilgo laiko oficialiai buvo atidaryta pirmoji ikimokyklinio ugdymo grupė Vainute, pasak A.Joniko, miestelio istorijoje bus įrašyta ryškiausiomis raidėmis, nes tai yra svarbus įvykis Vainuto ir visos seniūnijos gyventojams.

Savivaldybės meras, vainutiškis Vytautas Laurinaitis, dalyvavęs darželinukų grupės atidaryme, sakė, kad savivaldybėje daugėja vaikų, kuriems reikia ikimokyklinio lavinimo. Metų pradžioje buvo atidaryta ikimokyklinio lavinimo grupė Vilkyčiuose, po vasaros pradėjo veikti dar dvi naujos grupės Šilutės darželiuose. Tokios tendencijos, pasak mero, yra džiuginančios ir teikia vilties, kad demografinė situacija mūsų rajone pradės taisytis.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis darželinukų grupės atidaryme sakė, kad Vainuto seniūnija jam yra savas kraštas – čia gyveno jo senoliai ir tėvai, gyvena nemažai giminaičių. Jis vylėsi, kad gerėjant socialinei aplinkai, ugdymo paslaugų prieinamumui, į Vainutą sugrįš ir dalis jaunų žmonių su šeimomis, kurie laikinai yra išvykę uždarbiauti į užsienį. S.Šeputis vainuto darzelis aukletojatikino žinantis tokių savo giminaičių šeimų, kurios svajoja grįžti ir kurtis savame krašte.

S.Šeputis pažadėjo, kad Savivaldybė skirs lėšų vaikų žaidimų aikštelei įrengti. Joje turėtų būti ir smėlio dėžės, ir laipynės. A.Jonikas sakė jau numatęs, kurį žaliąjį mokyklos aplinkos plotelį perleis darželinukams.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus mažiesiems padovanojo krepšį saldainių. Jam teko pasižadėti, kad atėjus žiemai takeliai iki mažamečių vaikų grupės bus visuomet nuvalyti ir neslidūs.

Pirmosios ikimokyklinukų grupės auklėtoja paskirta jauna pedagogė Karolina Piečytė. Ji kiekvienam mažyliui padovanojo po mažą dovanėlę ir geltoną žvaigždutę. Karolina sakė, kad ji stengsis kiekvienam vaikui skleisti meilę ir šilumą.

Pirmiesiems darželinukams Vainuto gimnazijos pradinukai parodė spektaklį apie Coliukės nuotykius.