Kooperacija mūsų šalies žemdirbiams, ypač smulkiesiems, yra ypač svarbi. Tai – viena iš galimybių sustiprėti ir išsilaikyti rinkoje. Žemės ūkio ministerijos iniciatyva prieš dvejus metus patobulinus Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymą, vis daugiau kooperatyvų pripažįstami žemės ūkio kooperatyvais.
Žemės ūkio ministerija 2018-2019 m. kalendoriniais metais žemės ūkio kooperatyvais pripažino 26 kooperatyvus. Jų vykdomos veiklos pačios įvairiausios: vaisių, uogų ir daržovių sulčių gamyba, sandėliavimas ir saugojimas, mėsos produktų gamyba, žalio pieno supirkimas, galvijų auginimas, sėklininkystė, paslaugų žemės ūkiui teikimas, įvairi didmeninė prekyba ir kt.
2017-2018 m. ŽŪM pripažinimo sulaukė 22 kooperatyvai.
Lietuvoje pripažinimą jau yra gavę apie 200 žemės ūkio kooperatyvų.
Sugriežtinti pripažinimo žemės ūkio kooperatyvu reikalavimai leidžia iš kitų ūkio sektorių kooperatyvų tiksliau išskirti žemės ūkio kooperatyvus, realiai atstovaujančius žemdirbių interesams. Pripažinto žemės ūkio kooperatyvo dauguma narių turi būti žemdirbiai. Toks kooperatyvas privalo daugiau kaip 50 proc. visos savo veiklos (produktų supirkimas, prekių pardavimas, paslaugų teikimas) vykdyti su kooperatyvo nariais.
Svarbu ir tai, kad pripažinti žemės ūkio kooperatyvai turi didesnes galimybes gauti paramą per investicines priemones, modernizuotis ir plėstis.
Rašyti atsakymą