Daugelis šilutiškių į mobilų patikros punktą atvyksta ne pirmą kartą

Kasdien epidemiologinis šalies žemėlapis dažosi vis tamsiau, jau kuris laikas taip vadinamojoje juodoje zonoje yra Šilutės rajono savivaldybė. Sergamumo koronavirusu kreivei kylant aukštyn, darbo ženkliai padaugėjo Šilutės mobilaus koronaviruso patikros punkto komandai.

Mobilus koronaviruso patikros punktas Šilutėje.

Kasdien čia dirbančios Šilutės ligoninės medikės paima apie 170 PGR mėginių ir greitųjų antigenų testų. Maždaug trečdalis PGR tyrimų būna teigiami.

„Vien praėjusį pirmadienį į Klaipėdos laboratoriją išvežėme 102 PGR mėginius, tą dieną dar atlikome 90 greitųjų antigenų testų“, – pasakoja punkto veiklą koordinuojanti VšĮ Šilutės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vyr. slaugytoja Jūratė Pozingienė.

Greitasis antigenų testas, kurio tepinėlis taip pat imamas iš nosiaryklės, dažniausiai atliekamas profilaktiškai besitikrinantiems įvairių įstaigų darbuotojams. Jeigu jis teigiamas, punkto darbuotojos kviečia žmogų atvykti dar kartą ir paima PGR tyrimą, kurio rezultatas nustatomas laboratorijoje.
Punkto darbuotojos pastebi, kad prasidėjus rugsėjui testuojasi daug mokinių, švietimo darbuotojų. Didžiausias užimtumas punkte pirmadieniais ir penktadieniais.

Mobilus koronaviruso patikros punktas Šilutėje veikia jau pusantrų metų, jis buvo įkurtas netrukus po to, kai šalyje buvo paskelbtas pirmasis karantinas. Punkto komandą sudaro keturios Šilutės ligoninės darbuotojos, dvi iš jų pacientus aptarnauja iš ryto, popiet jas pakeičia antrosios pamainos narės. Per tiek laiko medikės jau priprato prie specialių kombinezonų, apsaugos ir dezinfekcijos priemonių, darbo įvairiomis oro sąlygomis.

Su punkto veikla apsiprato ir šilutiškiai. Anot J. Pozingienės, dauguma jų atvažiuoja jau nebe pirmą kartą, tad žino, kaip reikia elgtis. Svarbu prisiminti, kad ant A4 lapo būtina parašyti savo vardą, pavardę, asmens kodą bei telefoną. Užsiregistruoti tyrimui galima puslapyje koronastop.lrv.lt arba paskambinus į karštąją koronos liniją numeriu 1808.