Daugeliui kraštiečių padėjusi gimti rusniškė atšventė 90-metį

 

ilgaamze is_RusnesSu rusniškės Genovaitės Peterienės pagalba pasaulį išvydo daug vaikų. Gruodžio 12 dieną 90-ąjį gimtadienį pasitikusi ilgaamžė visą gyvenimo dirbo akušere. Garbaus jubiliejaus proga Genovaitę sveikino ne tik vaikai ir anūkai, bet ir Šilutės rajono valdžios, Rusnės seniūnijos atstovai.

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad Genovaitė sulaukusi tokių metų, nors ir sunkiai vaikšto, tačiau su šypsena veide. Ilgaamžei jis linkėjo artimųjų meilės ir dar ne vienus metus gyventi Rusnėje ir sulaukti 100 metų. Prie mero sveikinimų prisidėjo ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, seniūnijos socialinio darbo organizatorė Birutė Knapkienė.

Susirinkusiems svečiams G. Peterienė pasakojo, kad gimė Panevėžio rajono Sargėnų kaime, augo keturių vaikų šeimoje, Panevėžyje baigė medicinos seserų ir akušerių mokyklą. Ji pamena dirbusi kartu su gydytoja Beresnevičiene, o darbas buvęs nelengvas. Daug metų Genovaitė dirbo Šilutės ligoninėje, taip pat Rusnėje, taigi su jos pagalba pasaulį išvydo daug mūsų kraštiečių.

Rusniškiams puikiai pažįstamas buvo ir ilgaamžės vyras – mokytojas Albertas Peteris. Anot Rusnės seniūnis D. Drobnienės, jis labai gerai išmokė anglų kalbos.

Ilgaamžė užaugino tris sūnus, turi 5 anūkus, 4 proanūkius ir 3 proproanūkius. Šiandien daugiausiai močiute rūpinasi Rusnėje gyvenantis vyriausias anūkas Deivis.