Daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas nori vykdyti lanksčiau ir racionaliau

AURIMAS In_domu_2Jaunas verslininkas Aurimas Kankalis yra įsitikinęs, kad daugiabučių namų administravimą ir priežiūrą galima vykdyti lanksčiau ir racionaliau – labiau taupant gyventojų pinigus. Jis turi nemažai patirties organizuoti daugiabučių namų priežiūrą, remontą ir taip gerinti butų savininkų turtą, todėl užsimojo savo žodžius paversti realybe. A.Kankalis įkūrė specialią namų administravimo ir priežiūros įmonę UAB „In domu“ ir subūrė tam darbui kompetentingus bendraminčius.
Darbo patirtis – Lietuvoje ir užsienyje

Šilutėje gimęs ir augęs A.Kankalis 2004 m. baigė Šilutės Vydūno gimnaziją, 2008 metais A.Stulginskio universitete įgijo inžinieriaus bakalauro laipsnį, o 2010 m. – inžinieriaus magistro laipsnį. 2008 m. pusantrų metų dirbo statybos įmonėje „Klaipėdos Grundolita“ darbų vadovu, vėliau susigundė jėgas išbandyti užsienyje – Airijoje. Ten teko padirbėti transporto remonto srityje.

Nostalgija gimtinei parginė namo, ir nuo 2010 metų A.Kankalis dirbo tuometėje „Šilutės butų ūkio“ bendrovėje (dabar – UAB „Šilutės būstas“) pastatų administravimo vadybininku. „Darbas šioje bendrovėje buvo tikrai įdomus. Joje išmokau to, ko nemokė universiteto auditorijose. Teko kasdien bendrauti su daugiabučių namų gyventojais, derinti jų interesus ir finansines galimybes su bendrovės užmojais tvarkyti būstus“, – pasakojo A.Kankalis.

Nuo 2012 m. iki šiol Aurimas dirba statybos darbų vadovu Šilutės statybos įmonėje UAB „Stamela“ ir džiaugiasi šia darbine patirtimi. „Vargu, ar rajone dar yra kitas toks puikus statybos specialistų kolektyvas, kuriam vadovauja didžiulę patirtį turintis vadovas Stanislovas Liepis. Giliai atmintyje išliko pirmasis patikėtas atsakingas statybos darbų objektas – Šilgalių kaimo nuotekų valyklos statyba, nuotekų tinklų įrengimas miestelyje. Tuomet buvo daug bemiegių naktų, atsakomybės ir be galo daug darbinės patirties. Vėliau buvo kiti objektai, kurie davė daug patirties statybų srityje. Daug patarimų gavau iš puikių „Stamelos“ statybos specialistų, inžinierių Kosto Girčiaus, Mato Liepio ir paties bendrovės direktoriaus S. Liepio“, – atvirauja jaunas inžinierius.

 

Daugiabučių priežiūros srityje yra neartų dirvonų

Kad ir kaip puiku darbuotis bendrovėje „Stamela“, A.Kankalis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad jam jau seniai kirba mintis pradėti savo verslą ir organizacinę bei inžinieriaus patirtį panaudoti daugiabučių pastatų administravimo ir priežiūros srityje. Jo nuomone, šioje srityje dar mažai arti dirvonai. Daugiau paslaugas teikiančių bendrovių tik pagerins paslaugų kokybę daugiabučių namų būstų savininkams. „Niekas nenuginčys, jog sveika konkurencija yra naudinga“, – svarsto A.Kankalis.

A.Kankalio įsteigta bendrovė „In domu“ įregistruota Šilutės savivaldybės administracijoje kaip galinti teikti daugiabučių pastatų administravimo ir priežiūros paslaugas. Ji yra pasirengusi dalyvauti tokios paslaugos viešuosiuose konkursuose.

UAB „In domu“ turi visus pastatų priežiūrai būtinus atestatus ir gali prižiūrėti daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemas, turi statybos techninės priežiūros vadovo atestatą bei atestuotą specialistą, kuris gali prižiūrėti daugiabučio namo bendro naudojimo elektros instaliaciją.

A.Kankalis sako, kad daugiabučių namų savininkams jis gali pasiūlyti racionaliau naudoti namo eksploatacijai skirtas lėšas. Jis įsitikinęs, kad didžioji dalis iš gyventojų surenkamų namo priežiūros mokesčių turi būti skirti pastato eksploatacijos ir remonto darbams. Jo nuomone, racionaliai daugiabučių priežiūros darbus organizuojančiai mažai bendrovei tikrai nereikia iki 28 procentų surenkamų mokesčių skirti įmonės administracijai išlaikyti.

Nemažą dalį daugiabučių namų gyventojų mokesčių A.Kankalio bendrovė „In domu“ planuoja sutaupyti arba padaryti daugiau darbų, kai samdys žmones, veikiančius individualios veiklos teisėmis. Juk tokiems smulkiesiems verslininkams, kurie dažnai yra daug kvalifikuotesni nei statybos įmonių darbininkai, pati valstybė ir savivaldybė yra sudariusi palankesnes mokestines sąlygas. Tad kodėl nesinaudoti mažiau valstybės apmokestinta kvalifikuota darbo jėga prižiūrint daugiabučius namus?

Siūlo paslaugas

UAB „In domu“ vadovas A.Kankalis pasakojo, kad pirmiausia savo paslaugas siūlo daugiabučių namų savininkams, kurie turi įsteigę bendrijas ar veikia jungtinių sutarčių pagrindu. Verslininkas jau turi konkrečių sutarimų.

Tačiau jis neketina aplenkti ir daugiabučių namų savininkų, kurie neturi minėtų veiklos sutarčių. Tuos daugiabučius Savivaldybės administracija yra perdavusi prižiūrėti vienai bendrovei. „Juk butų savininkai turi teisę nuspręsti, kas administruos jų nuosavybę“, – įsitikinęs jaunas verslininkas.

A.Kankalis kviečia visus, kuriuos sudomino jo pasiryžimas racionaliai bendradarbiauti su būstų savininkais, skambinti jau dabar tel. 8 647 19630. „Mano įmonės tikslas – įrodyti, kad namo administratorius gali būti draugiškas, sąžiningas ir atsižvelgiantis į kliento poreikius. Kviečiu Šilutės daugiabučių namų savininkus nebijoti pokyčių ir leisti savo būstą prižiūrėti įmonei „In domu“, – sako jis.