Daugiabučių renovacija įsibėgėja ir Šilutėje

daugiabuciu renovacija seminarasDaugiabučių renovacijos Lietuvoje įsibėgėja, bet gyventojams kylančių klausimų dėl to nemažėja. Visus tuos klausimus galima apibendrinti vienu: „Kaip efektyviai ir ekonomiškai įgyvendinti daugiabučio renovaciją?“

Kad neatsakytų klausimų šilutiškiams liktų mažiau, čia surengtas nemokamas seminaras – diskusija ta pačia tema, kurią vedė iš Kauno atvykęs lektorius, renovacijos administratorius Kasparas Žiūraitis.

Ateiti nepatingėję šilutiškiai gavo daug žinių apie fasadų ir stogų šiltinimo darbus, šildymo ir ventiliacijos sistemų naujoves, langų keitimo ir kitus namų atnaujinimo niuansus.

Tinkamai pasirinks tik turintis informacijos

Daugiabučių namų renovacija Lietuvoje vykdoma remiant Europos Sąjungos struktūriniams fondams iš 2007-2013 m. finansinio laikotarpio. Ši parama siekia daugiau kaip 500 mln. litų. LR Vyriausybė numatė pridėti dar apie 350 mln. litų.

Nors Šilutėje dar nė vienas daugiabutis nepasipuošė statybų pastoliais, bet padaryta jau daug: parengta 10 techninių projektų, tad dabar belieka laukti, kol savo žodį tars statybininkai, – taip sako Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Eugenijus Bistrickas.

E.Bistrickas tarpininkavo ir renovacijos administratoriaus K.Žiūraičio atvykimui į Šilutę. Ir apgailestavo, kad nemokamai pasisemti vertingų žinių panoro vos pora dešimčių šilutiškių –  daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkų.

Būsto modernizavimo asociacijai (BMA) atstovaujantis K.Žiūraitis sakė, kad šios asociacijos tikslas – padėti gyventojams suprasti visus renovacijos niuansus ir įvertinti visus galimus variantus, pamatyti visas galimybes, mat pastarųjų visada yra ne viena.

Diskutuota ir apie tai, kaip rengti rangos darbų konkursą ir pasirinkti kokybiškas medžiagas, kaip užtikrinti kokybišką statybos darbų atlikimą.

Visos naujovės, pasak lektoriaus, sisteminamos tinklapyje renovacija.lt, ir tai daroma tam, kad tos naujovės (vamzdynų, ventiliacijos, šildymo sistemų ir kitos) būtų preinamos visiems. Mat, svečio žodžiais tariant, tik išsamią informaciją turinčios bendrijos ir jų pirmininkai gali priimti teisingiausius sprendimus ir tinkamai pasiruošti savo daugiabučio renovacijos procesui.
daugiabuciu renovacija lektorius
Renovacija apėmė visą šalį

Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vedėjas Paulius Paulaitis teigia, kad daugiabučių renovacijos darbai jau yra pradėti ar net įpusėję 50-tyje šalies savivaldybių. 20 savivaldybių prie 124 daugiabučių namų jau stovi pastoliai, likusiose rengiami techniniai darbo projektai ar jau laukiama statybų leidimo daugiau kaip 350 daugiabučių namų atnaujinimui.

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktoriaus Valiaus Serbentos turimi duomenys rodo, kad renovacijos virusas apėmęs ne atskirus miestus ar rajonus, o visą šalį. „Agentūros gaunama informacija apie kasdien prie daugiabučių naujai išdygstančius pastolius rodo, kad šiemet šalyje bus renovuota daugiau kaip 400 daugiabučių“, – optimistiškai teigia V.Serbenta.

Tarp didžiųjų šalies miestų šiuo metu pirmauja Klaipėda. Čia pradėti darbai 19 namų atnaujinimui, prie 14 iš jų jau stovi pastoliai. Kaune pasirašytos sutartys 22 daugiabučių namų renovacijai, o pastoliai stovi prie 7 iš jų. Kituose didžiuosiuose šalies miestuose renovacijos procesas taip pat įsibėgėjęs – Vilniuje pradėti rangos darbai 14 daugiabučių namų atnaujinimui, pastoliai stovi prie 5 namų, Panevėžyje pradėta 16 daugiabučių renovacijos rangos darbų, prie 4 namų stovi pastoliai, Alytuje pradėta 13 rangos darbų ir prie 4 namų išdygo pastoliai.

„Džiaugiuosi, kad ilgai strigęs renovacijos procesas pajudėjo ir Šiauliuose. Šiuo metu iš rangovų gauti pasiūlymai 7 namų atnaujinimui, artimiausiu laiku bus stengiamasi pasirašyti sutartis“, – sakė V.Serbenta.

Tarp mažesnių šalies savivaldybių pirmauja Ignalina, kurioje pastoliai stovi prie 39 namų, Druskininkų ir Molėtų savivaldybėse pastoliai stovi prie 7 daugiabučių namų. Kiek atsilieka Biržų, Palangos, Tauragės, Anykščių, Zarasų savivaldybės, kuriose šiuo metu renovuojami 5-6 daugiabučiai namai.

Šilutėje renovacija irgi prasidėjodaugiabuciu renovacija knygnesiu 5

Tokius skaičius skaitantiems šilutiškiams gali kilti nerimas, jog mūsų mieste kažkodėl smarkiai atsiliekama. Bet E.Bistrickas su tuo nesutinka.

Šilutės savivaldybės tarybos sprendimu, daugiabučių renovacijos administratoriumi mūsų mieste buvo paskirta UAB „Šilutės šilumos tinklai“, o šio darbo ėmėsi jos specialistas Stanislovas Strakšys.

Šiuo metu rangos darbai jau yra nupirkti visiems 12-kai pirmajame renovacijos etape dalyvavusių daugiabučių, rangovams  beliko parengti techninius projektus. 5 namams techniniai projektai jau parengti ir išduoti statybos leidimai. Likusiems 7 daugiabučiams tokie projektai, E.Bistricko žiniomis, bus baigti rengti iki birželio galo.

Dar 10 daugiabučių dalyvauja II renovacijos etape, tad jiems jau rengiami investiciniai projektai. Jie bus baigti rengti iki rugpjūčio pradžios.

Pirmieji darbai jau pradėti prie dviejų Šilutės daugiabučių – Lietuvininkų g. 14A namo (čia remontuojamas stogas) ir Knygnešių g. 5-ojo, kur statybininkai pradėjo cokolio renovacijos darbus.

Investiciniai projektai patvirtinti ir bankų atsakymo laukiama ir dar dėl 9 daugiabučių, kuriuos administruoja ir renovacijai ruošia UAB „Šilutės būstas“ – tokį skaičių pateikė šios bendrovės vadovas Aleksas Kvederis.ES logo su trim fondais spalvotas copy

Pasak E.Bistricko, Šilutė negali lygintis, pavyzdžiui, su Ignalina, mat pastarasis miestas pirmasis Lietuvoje gavo Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą šiems darbams, todėl ir renovaciją galėjo pradėti žymiai anksčiau nei kiti.