Daugiau nei 100 dviratininkų Pamaryje aplankė už Europos Sąjungos paramos lėšas atnaujintus objektus

dviraciu zygis sojaus dvarasPraėjusį šeštadienį daugiau nei šimtas entuziastų dalyvavo dviračių žygyje „Dviračiais Mažojoje Lietuvoje“. Tai jau trečiasis dviračių žygis, kuriuo siekiama supažindinti visuomenę su 2007-2013 metų finansinio laikotarpio Europos Sąjungos struktūrinės paramos fondų dėka atnaujintais turizmo ir kultūros objektais bei pristatyti turizmo Lietuvoje galimybes. Pirmasis dviračių žygis vyko gegužės mėnesį Panemunėje, antrasis – liepą aplink Platelių ežerą.

Pakeliauti Mažąja Lietuva vadinamame pamaryje ir pažinti šiame regione atnaujintus bei dar etapais tvarkomus objektus pakvietė Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), administruojanti Europos Sąjungos paramą.

Šilutėje žygio dalyviai apžiūrėjo prieš kelerius metus atnaujintą mažųjų laivų prieplauką. 2007-2008 metais, Šilutės rajono savivaldybė, gavusi apie 13 milijonų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos, atliko Šilutės prieplaukos (uosto) rekonstrukciją ir pritaikė jį vandens turizmui. Buvo renovuotos senosios krantinės ir pastatyta 137 m naujų krantinių, įrengta virš 400 m pontoninių prieplaukų, pastatytas elingas su uosto administracinėmis ir buitinėmis patalpomis, įrengtas naujas slipas, automobilių stovėjimo aikštelė, išvalyta uosto akvatorija ir vandens kelias Šyšos upe.

Dviratininkai apžiūrėjo Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią, kurios varpas šilutiškiams skamba kas 15 minučių, aplankė baigiamą restauruoti H.Šojaus dvarą, nuo seno puošusį ir garsinusį Šilutę. Į dvaro pastatų (centrinių rūmų, tarnų namo ir arklidės – tvarto) bei teritorijos sutvarkymą pastaraisiais metais investuota beveik 9 milijonai ES struktūrinių fondų lėšų.dviraciu zygis  Ventes rage
Iš Šilutės dviratininkai pasuko link Ventės rago, pakeliui stabtelėję susipažinti su viena didžiausių pelkių ne tik Vakarų Lietuvoje, bet ir visoje Lietuvos teritorijoje, Aukštumalos aukštapelke. Šios aukštapelkės atkūrimą taip pat remia Europos Sąjunga, tik ne struktūriniai fondai, o Europos Sąjungos LIFE+ programa.

Dviratininkų maršrutas baigėsi Ventės rage, kur keliauninkai pasigrožėjo nuo senojo Ventės rago švyturio atsiveriančia marių panorama bei stebėjo žieduojamus paukščius.

Šiuo metu Ventės rago ornitologijos stotis rekonstruojama gavus apie 8 milijonų litų paramą iš Europos regioninės plėtros fondo pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsauga“. Projektą planuojama baigti 2015-ųjų gegužę.

Ne vienas dviračių žygio dalyvis dalijosi puikiomis emocijomis ir patirtais įspūdžiais. Pirmą kartą tokiame masiniame žygyje dalyvaujanti Rasa pasakojo, kad tokiame būryje važiuoti smagu, o apsilankyti rudenėjančiame pamaryje bei pamatyti, kiek pas mus Lietuvoje gražių vietų, buvo įdomu ir vertinga. Žygio dalyvė pasižadėjo dalyvausianti tokiuose žygiuose ir ateityje.

Egidijus, dviračių klubo narys, pasakojo, kad šis žygis buvo puiki proga atsipalaiduoti, neskubant, nelenktyniaujant pasivažinėti ir pažinti savo kraštą bei pasidžiaugti vis gražėjančia aplinka.

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) – tai pelno nesiekianti ūkio ministerijos įsteigta institucija, kuri administruojaES logo su trim fondais spalvotas copyEuropos Sąjungos paramos lėšas, skirtas Lietuvos verslo, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros, turizmo ir energetikos sektoriams plėtoti. Šiuo metu LVPA administruoja 4,6 mlrd. Lt 2007-2013 m. ES struktūrinės paramos Lietuvos verslo plėtrai, ekonomikos ir ūkio augimui, infrastruktūrai vystyti.