Daugiausia informacijos apie kraštą pateiks terminalas

terminalas zukles info judzentisŠeštadienį prie Šilutės H.Šojaus dvaro, kuriame įsikūręs Šilutės turizmo informacijos centras, buvo triukšminga. Čia, tiesiog pievelėje, po atviru dangumi pristatyta naujovė – modernus informacinis terminalas.

Tai jau paskutinis projekto „Žūklės ir turizmo informacinio terminalo įrengimas Šilutės muziejaus turizmo informaciniame centre“ etapas, kuriame sulaukta ir svečių iš sostinės, buvo ir muzikos. Renginys skirtas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 10-mečiui.

Šios naujovės įgyvendinimas leis rajono svečiams daugiau sužinoti apie turizmą mūsų krašte ir žvejybos galimybes, tad neabejotinai skatins turizmo plėtrą.

36 tūkstančius litų atsiėjusio projekto įgyvendinimu pasidžiaugė Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė. Pasak direktorės, naujove jau spėjo pasinaudoti daug į mūsų kraštą atvykusių turistų, ateityje irgi bus siekiama, kad terminalas būtų prieinamas visiems.

„Statėm, statėm ir pagaliau pastatėm“, – šmaikščiai savo kalbą pradėjo svečias iš Vilniaus, pagrindinio tiekėjo UAB „Info Terminalas“ vadovas Artūras Jusaitis. Pasak svečio, smagu, kai gali atnešti tokį daiktą, kuris duoda naudą visiems, o daugiau nei 100 tokių terminalų, jau stovinčių Lietuvos ir kaimyninės Latvijos viešbučiuose, jau įrodė savo naudingumą.

Projekto vadovas muziejininkas Edvardas Judžentis sakė, kad projektas parengtas ir įgyvendintas per 17 mėnesių. Pasak E.Judženčio, nėra abejonių, kad terminalas duos apčiuopiamą naudą rajono svečiams, mat juo bus galima gauti visą terminalas zukles info pristatymas muzikantaiinformaciją apie mėgėjiškos žūklės vietas, jos draudimus ir leidimus, jų kainas ir pan. Taip pat bus galima sužinoti apie visas lankytinas vietas, rasti informaciją apie viešbučius, žemėlapius, – viską, ko reikia žmogui, atvykusiam į nepažįstamą vietovę ir norinčiam pamatyti kuo daugiau lankytinų jos vietų.

„Šilutė dabar dar labiau bus matoma svečiams, kurie apsistoja viešbučiuose, taigi bus dar labiau skatinamas turizmas mūsų krašte“, – sakė muziejininkas.

Iki šiol, anot jo, informacija apie žūklę Pamaryje nebuvo susisteminta.

Terminale įdiegta informacinio centro internetinė svetainė, sukurta ir dar viena nauja svetainė, skirta žūklei. „Šia svetaine visi norintieji galės naudotis ne tik muziejuje, bet ir savuose kompiuteriuose“, – sakė E.Judžentis. Taip sumanyta turistų patogumui. Be to, įdiegta ir city – info sistema, kurioje nurodyta informacija apie lankytinas miesto vietas, renginius, pramogas.

Šios naujovės dėka užsieniečiai galės prisijungti ir prie interneto ryšio, o kas norės, galės net atsispausdinti reikalingą informaciją.