Daugiausia žalos gyventojų turtui padaro ugnis

bta 211420 newDrausti automobilį jau seniai tapo įprasta ir kiekvienam prieinama. Brangesnius automobilius vairuotojai draudžia savanorišku Kasko draudimu ir taip išvengia papildomų nuostolių įvykus eismo įvykiui ar automobilį apgadinus ilgapirščiams. Tuo tarpu būstą vis dar draudžiame vangiai ir dažnai net nesusimąstome, kad rizika prarasti turimą turtą yra labai didelė.

„Kelerių pastarųjų metų įvykiai, kurių metu nukentėjo gyventojų turtas, leidžia daryti vienareikšmę išvadą – daugiausia žalos žmonių turtui padaro ugnis: sudegęs gyvenamasis namas, užsiliepsnojęs butas, nuo automobilio užsidegęs garažas, apdegęs ūkinis pastatas ar visiškai sudegusi pirtis – tai tik keli, tačiau labai dažni ugnies sukeliamų nelaimių pavyzdžiai. Šiemet per I ketvirtį BTA jau atlygino nuostolius 5 atvejais, kai ugnis gyventojų turtą sunaikino visiškai. O ką bekalbėti apie dėl vandentiekio avarijų ar vagysčių patiriamus nuostolius…“, – apie nelaimes, galinčias ištikti kiekvieną turto valdytoją kalbėjo BTA Šilutės klientų aptarnavimo centro vadovė Rūta Overlingienė.

Gaisrų priežastys dažniausiai būna labai netikėtos, o jų židinys – dar labiau netikėtose vietose. Draudimo specialistė vardina: „Trumpas jungimasis elektros instaliacijoje, dėl kamino kilęs gaisras mansardoje, nuo krosnies užsidegę rūbai, sprogusi mikrobangų krosnelė ar net dėl žaibo iškrovos užsiliepsnojęs stogas. Žmonės dažnai net neįsivaizduoja, kaip kilusi, atrodytų, dėl smulkmenos ugnis greitai išplinta ir kaip greitai viskas supleška iki pamatų. Tokios nelaimės – neapsakomai skaudžios“.

Draudimo bendrovė BTA primena, kad drausti namus būtina, nes nelaimės atveju draudimo išmoka yra vienintelė paspirtis, minimizuojanti patirtus nuostolius tiek kilnojamam, tiek ir nekilnojamam turtui. Šiuo metu BTA kviečia pasinaudoti specialiomis Turto draudimo akcijos sąlygomis ir apdrausti namus palankesne nei įprasta kaina.

„Apsidrausti turtą būtina ne tik pačiam, bet tą padaryti paraginti ir kaimyną – vasara jau atėjo ir nežinia, kokią žalą jūsų turtui gali padaryti gamtos stichijos ar niekada nesnaudžiantys ilgapirščiai“, – apie turto draudimo svarbą kalbėjo R.Overlingienė.