Dauguma geriausių krašto abiturientų renkasi užsienį

 

abiturientai visiTrečiadienį talentingiausia krašto jaunuomenė rinkosi istorinėje Šilutės vietoje – Hugo Šojaus muziejaus Freskų salėje – čia surengta pagarbos ir padėkos geriausiems metų abiturientams valanda.

Dešimt šiemet rajono gimnazijas baigiančių abiturientų kraštui padovanojo 14 egzaminų įvertinimų po 100 balų. Jiems, jų mokytojams ir tėvams dėkojo Savivaldybės ir gimnazijų vadovai.

 Į jų garbei surengtą iškilmingą renginį atvyko ne visi šimtukininkai. O dauguma tų, kurie atėjo, neslėpė, jog studijoms pasirinko ne Lietuvos, bet užsienio šalių universitetus. Ir nors valdžios atstovai ragino nepamiršti gimtojo krašto ir savo mažo miestelio, jaunuoliai tokių pažadų dalinti neskubėjo: ne vienas išsitarė, kad vienas svarbesnių tolesnio gyvenimo kelio pasirinkimų kriterijų būsiąs… atlyginimas.

Rezultatais džiaugiasi ir Savivaldybė

Iškilmingo renginio vedėjas Marijus Budraitis šiemetinį šimtukininkų dešimtuką, rajonui padovanojusį 14 aukščiausių egzaminų įvertinimų, susiejo su Lietuvai svarbia istorine data. Anot jo, tai primena 1410 metais, liepos 15-ąją vykusį Žalgirio mūšį.

Jau nebe pirmi metai geriausiųjų abiturientų pagerbimo renginiui pasirenkama ir istorinė vieta – Freskų salė, kurioje dar nuo dvarininko H. Šojaus laikų buvojo daug garsių asmenybių. Tad simboliška, kad ir Šilutės kraštą garsinantys jaunuoliai čia priima sveikinimus ir išlydimi į gyvenimą.

Nuskambėjus paskutiniesiems Šopeno valso garsams, kuriuos dovanojo Šilutės meno mokyklos mokinys Pijus Pirogovas, pasveikinti į gyvenimą išeinančių jaunuolių pakviestas rajono meras Vytautas Laurinaitis. Jis sakė, kad šimto balų įvertinimams išlaikomi abitūros egzaminai yra ne vienerių, o visų 12 metų mokykloje darbo rezultatas. Ir ne tik pačių moksleivių darbo, – prie tokių rezultatų daug prisideda, mero žodžiais tariant, jungtinės tėvų, mokytojų ir mokyklų administracijų pajėgos.

„Savivaldybė irgi džiaugiasi jūsų rezultatais, nes jūs keliate viso rajono prestižą, parodote švietimo lygį. Ačiū, kad dirbote ne tik sau, bet ir bendruomenei“, – sakė meras.

Susirinkusius jaunuolius jis pavadino talentais, nes aukščiausių rezultatų vien atkaklumu ir darbu nepasieksi – tam dar ir talentas būtinas. Ir sakė neabejojantis, jog ir studijas jie baigs aukščiausiais rezultatais.

Sėkmės savo buvusiems moksleiviams linkėjo ir Šilutės pirmosios bei Vydūno gimnazijų direktorės Laima Spirgienė ir Marina Stirbienė.

„Vaikai užauga ir juos reikia paleisti. Ir džiugu, kai paleidi užaugusius, išmintingus vaikus, gera, kad jie gali drąsiai rinktis bet kurią pasaulio šalį“, – sakė L. Spirgienė. „Palaikykime visas jų idėjas, nes nežengti į priekį, reiškia žengti atgal“, – kolegei pritarė M. Stirbienė.
„Tikiuosi, kad jūs neužmiršite Šilutės krašto, ir baigę mokslus sugrįšite į Šilutę“, – sakė meras V. Laurinaitis.

Visgi kalbinami abiturientai tokiu troškimu akivaizdžiai nespinduliavo.

„Šilutės naujienos“ tradiciškai pristato geriausius šių metų abiturientus.

Dovydas MARTINKUS, Vydūno gimnazija. 100 balų įvertinti anglų kalbos, informacinių technologijų ir fizikos egzaminai.

Dovydas sakė tokių aukštų egzaminų rezultatų ir pats nesitikėjęs, tačiau pasitikėjęs savo žiniomis. Jis vienas iš nedaugelio, kuris rinkosi studijas Lietuvoje – Vilniaus universitete žada studijuoti informacines technologijas. Tokį vaikino pasirinkimą nulėmė tai, jog šis mokslas jam sekėsi geriausiai. Lig šiol jis nėra pasirinkęs konkrečios specialybės. Į universitetą dar nėra įstojęs, tačiau nemano, kad jam, su trimis šimtukais, gali būti kokių nors kliūčių.

Paklaustas ar baigęs mokslus ketina sugrįžti gyventi į Šilutę, Dovydas sakė, kad apie tai dabar nenori nieko sakyti.

Arnas BAGOČIUS, Vydūno gimnazija, 100 balų įvertinti anglų kalbos ir informacinių technologijų egzaminai.

Arnas sakė visada mėgęs tiksliuosius mokslu ir „senų seniausiai“ – jau nuo 8 klasės žinojęs kur žengs baigęs mokyklą. Kadangi jam labai patinka ką nors kurti, Kauno technologijų universitete jis žada studijuoti programavimą. Paklaustas ar baigęs studijas žada sugrįžti į Šilutę, atsakė, jog tai priklausys nuo to, ar bus joje gerų darbo vietų. O „gera“ darbo vieta, anot Arno, yra ta, kurioje ir atlyginimas geras.

Kotryna KUNICKAITĖ, Šilutės pirmoji gimnazija, 100 balų įvertintas anglų kalbos egzaminas.

Kotryna studijuoti išvyksta į Škotiją, ji pasirinko fizikos mokslus. Puikiai angliškai kalbanti mergina užsienio universitetą rinkosi todėl, kad ten mokslas, pasak jos, nemokamas.

Laura BALCERYTĖ, Vydūno gimnazija, 100 balų įvertintas anglų kalbos egzaminas.

Laura nutarė šiemet iš viso niekur nestoti. Ji sakė pastebėjusi, kad jos norai pastaruoju metu sparčiai keitėsi: pradžioje ketinusi studijuoti chemiją, vėliau susidomėjo socialiniais mokslais. Todėl nutarė, kad geriausia bus kurį laiką luktelti, kad tiksliau išsiaiškintų, kur labiau linksta jos širdis. Metus ji ketina savanoriauti.

Klaudijus PUPŠYS, Šilutės pirmoji gimnazija, 100 balų įvertintas informacinių technologijų egzaminas.

Klaudijus ketina stoti į Kauno technologijų universitetą, kur studijuos programinių sistemų eksploatavimą. Jaunuolis ypač domisi naujų technologijų naudojimu ir įvairiais prietaisais. Baigęs mokslus jis svajoja padirbėti kokioje nors Japonijos firmoje, kur galėtų perprasti tenykštę darbo specifiką, nes seniai domisi japonų kultūra ir istorija. Šilutė Klaudijui visuomet liks gimtinė, tačiau ar čia grįš gyventi, jis nėra tikras. Nebent pavyktų susikurti tokį verslą, kuriame nesvarbi gyvenamoji vieta.

Ignas GOLUBOVSKIS, Vydūno gimnazija, 100 balų įvertintas anglų kalbos egzaminas.

Ignas sako kurį laiką galvojęs apie biologijos studijas, kol aptiko dirbtinio intelekto programą Olandijos universitete. „Iš karto ja susidomėjau, nes tai labai geras įdomių dalykų rinkinys“, – sakė jis.

Kristupas RAICEVIČIUS, Vydūno gimnazija, 100 balų įvertintas informacinių technologijų egzaminas.

Kristupas sako mėgęs visus tiksliuosius mokslus, taip pat informacines technologijas, bet jam gerai sekėsi ir anglų bei rusų kalbos. Jis jau yra įstojęs į Olandijos Twente miesto universitetą, kur studijuos programavimą. Į klausimą apie grįžimą į Šilutę, jis irgi atsako aptakiai: „Pažiūrėsiu pagal galimybes, nes rinksiuosi ne darbo, bet gyvenamąją vietą“.

Ignas ČIUMAKOVAS, Vydūno gimnazija, 100 balų įvertintas anglų kalbos egzaminas.

Ignas pasirinko tarptautinio verslo administravimo studijas Olandijos Twente universitete. Kodėl Olandijos? Anot vaikino, svarstęs ir kitas galimybes, bet išsiaiškinęs, kad ten ir mokslas kainuoja žymiai pigiau, ir stipendijas studentai gauna solidžias – apie 1000 eurų. „Nutariau, kad bus geriausia, jei man nebereikės tėvų kankinti“, – sakė vaikinas.

Augustas PETROŠIUS, Vydūno gimnazija, 100 balų įvertinti anglų kalbos ir geografijos egzaminai, ir Veronika MOROZOVA,Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, 100 balų įvertintas anglų kalbos egzaminas, į renginį neatvyko.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ feisbuke!