Dauguma Šilutės darželių dirbs visą vasarą

zibute begimo_diena-w1000-h2000Ikimokyklinio ugdymo įstaigos Šilutėje dirbs visą vasarą, o ne iki liepos mėnesio, kaip įprasta. Prognozuojama, kad ateinanti vasara bus darbinga, dauguma tėvų grįš į darbus, o jų vaikai į darželius. Nuo pirmadienio kai kurie Šilutės ikimokyklinio ugdymo pedagogai išėjo kasmetinių mokamų atostogų tam, kad darželiuose dirbtų vasarą.
Dviejų budinčių darželių vasarą nebeužteks

Karantino metu mažus vaikus auginantys tėvai liko namuose, pasiėmė nedarbingumo pažymėjimus, atostogas, išėjo į prastovas. Vyriausybei švelninant karantiną, jiems sužibo viltis grįžti į darbus, tačiau tuo pačiu iškilo ir rūpestis, kur reikės palikti mažuosius vasaros metu. Juk įprastai vasarą darželiai užsidarydavo atostogoms ir mieste likdavo tik du budintys darželiai.

Dar prieš savaitę Šilutės TV laidoje „Šilutė per savaitę“ Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kalbėjo, kad po karantino dauguma Šilutės įmonių pradės darbą visu pajėgumu, tikėtina darbuotojai vasarą nebus išleidžiami kasmetinių atostogų. Taigi laukia darbingas laikotarpis. Natūralu, kad dviejų budinčių darželių mieste nebeužteks.

Meras užsiminė, kad iki balandžio 20 dienos visiems darželių darbuotojams – auklėtojoms, jų padėjėjoms, ikimokyklinio ugdymo pedagogėms – buvo mokamas 100 proc. atlyginimas. Tačiau dabar kai kurie prašomi pasinaudoti kasmetinėmis mokamomis atostogomis, kad ugdymo įstaigos galėtų dirbti ir vasaros metu.

„Prašome darželių darbuotojų būti pilietiškais ir pasinaudoti kasmetinėmis mokamomis atostogomis“, – interviu sakė meras.

Prašo išeiti atostogų trims savaitėms

Savivaldybės Švietimo skyriaus vadovė Dainora Butvydienė pasakojo, kad balandžio 14 dieną įvyko nuotolinis pasitarimas su ikimokyklinių įstaigų vadovais. Pasitarimo metu kalbėta įvairiomis temomis, taip pat ir apie tai, kaip vyksta darželinukų nuotolinis ugdymas. Auklėtojos mažylių tėvams siunčia užduotis, gauna atgalinį ryšį. Vaikai namuose, tėvų padedami piešia, daro kitus darbelius, mokosi eilėraščius.

Su darželių vadovais šnekėta ir apie tai, kad ikimokyklinio ugdymo specialistai išeitų atostogauti bent tris savaites, geriausia nuo balandžio 20 dienos iki gegužės 15 dienos. Ikimokyklinio ugdymo pedagogės pasinaudotų tik dalimi savo atostogų, nes per metus joms priklauso 40 darbo dienų atostogų.

„Žinome, kad vasaros metu pradės dirbti įmonės ir tėvai išeis į darbus, jiems reikės leisti vaikus į darželius ir vasarą“, – sakė D. Butvydienė.

Kiekvienais metais Šilutėje vasaros metu dirbdavo du budintys darželiais. Šiais metais poreikis bus didesnis, galvojama kad vasarą turės dirbti keturi darželiai.

Dėl to, kad ikimokyklinio ugdymo auklėtojoms reikia išeiti atostogų, Švietimo skyriaus vedėja išgirdo įvairių pasisakymų. Kai kurie sutinka ir norėtų solidarizuotis su visais, atsidūrusiais sunkioje situacijoje tautiečiais. Kiti nelabai pageidautų atostogų šiuo metu. Visgi nė vienas darbuotojas nebus varomas šiuo metu atostogauti per prievartą, tik tie, kurie sutiks laisvanoriškai.