Daugumos nebeturinti rajono valdžia nėrė į krūmus

photo 3Devyni rajono politikai pasirašė siūlymus savivaldybės Tarybai atleisti iš pareigų Savivaldybės administracijos direktorių, rajono socialdemokratų lyderį Sigitą Šeputį ir jo pavaduotoją „tvarkietę“ Inesą Murauskienę.

Politikai tikėjosi, kad jų parengti tokie sprendimų projektai bus svarstomi ketvirtadienį, kovo 26 d., numatytame savivaldybės Tarybos posėdyje, tačiau rajono meras Vytautas Laurinaitis sugebėjo kyštelti pagalį į valdžios vertėjų vežimo ratus ir nerti į krūmus.

Trečiadienio pavakarę jis paskelbė potvarkį, kuriame nurodė, kad Tarybos posėdis vyks ne kovo 26-ąją, o balandžio 9 dieną…

Meras pakeitė posėdžio datą

Vakar, kovo 26 dieną, turėjo įvykti eilinis savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame buvo suplanuota svarstyti 55 sprendimus. Pastariesiems jau buvo pritarta Tarybos komitetuose.

Tačiau posėdžio išvakarėse, nenurodydamas jokių konkrečių priežasčių, rajono meras V.Laurinaitis pakeitė posėdžio datą.
Mero veiksmai rodo, kad jis jau nebėra įsitikinęs, ar savivaldybės Tarybos posėdyje turės pakankamą politikų palaikymą, kad išsaugotų pagrindinį politinį partnerį S.Šeputį ir savo partietę I.Murauskienę valdžios postuose.

Tikriausiai V.Laurinaitis tikisi per dvi savaites, likusias iki balandžio 9-osios, rasti būdų, kaip sustiprinti byrančią valdančiąją koaliciją.

Nepatenkintųjų daugėja

Savivaldybės administracijos vadovų atstatydinimo sprendimo projektus savivaldybės Tarybos sekretoriate įregistravo opozicijos lyderis, frakcijos „Šilutės kraštas“ pirmininkas Šarūnas Laužikas ir Darbo partijos frakcijos pirmininkas Saulius Stankevičius.

Sprendimų projektus dėl S.Šepučio ir I.Murauskienės atleidimo iš pareigų pasirašė Šarūnas Laužikas, Vincenta Bubilienė, Birutė Kleinaitė, Albina Bumblauskienė, Saulius Stankevičius, Juozas Sauspreškis, Darijus Pundžius, Algimantas Čeponis ir Arvydas Jakas.

Nurodyta, kad laikinai eiti administracijos direktoriaus pareigas siūloma pavesti direktoriaus pavaduotojui, liberalsąjūdiečiui Raimundui Ambrozaičiui.

Vienintelis iš dabartinės valdančiosios daugumos politikų, pasirašęs už minėtų vadovų atstatydinimą, yra Laisvės sąjungos (liberalų) lyderis Arvydas Jakas. Jis sakė, kad jo nebetenkina Savivaldybės adminisracijos direktoriaus ir jo pavaduotojos veikla.

A.Jako nuomone, S.Šeputis jau uždelsė pasielgti garbingai ir iš pareigų tiek administracijoje, tiek politinėje veikloje atsistatydinti pats. Jis turi prisimti atsakomybę už sužlugusius savivaldos rinkimus Šilutės rajone. Juk jis, kaip Savivaldybės administracijos vadovas, savo įsakymais delegavo administracijos darbuotojus į apygardos ir apylinkių rinkimų komisijas, o kaip Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas delegavo į apygardos rinkimų komisijos pirmininko pareigas Arvydą Gorodecką, padariusį daug rinkimų tvarkos pažeidimų.

Opozicijos lyderis Š.Laužikas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad savivaldos rinkimuose dalyvavusios partijos siekia kaltųjų atsakomybės. Visi nori, kad prokuratūra skaidriai ištirtų bylą dėl balsavimo biuletenių klastojimo apygardos komisijoje.

„Administracijos direktorius ir socialdemokratų lyderis S.Šeputis, kuris delegavo daugiausiai pažeidimų padariusį apygardos komisijos pirmininką A.Gorodecką, tiesiog privalo atsistatydinti, kad netrukdytų tyrimui. Kadangi lig šiol S.Šeputis nesusiprato to padaryti pats, tai mes, savivaldybės Tarybos nariai, jį raginame parengtu sprendimo projektu. Faktas, kad rajono meras V.Laurinaitis paskutinę akimirką pakeitė eilinio posėdžio datą, rodo, kad „tvarkiečių“ tandemas su socialdemokratais jau nebeturi užtikrinto palaikymo. Todėl paprasčiausiai nėrė į krūmus, kad laimėtų laiko“, – sakė Š.Laužikas.

Sklando gandai, kad politikai norėjo nepasitikėjimą pareikšti ir pačiam savivaldybės merui V.Laurinaičiui. Tačiau pastarąjį saugo dar nepraėjęs 6 mėnesių terminas po nesėkmingo bandymo jį atstatydinti praėjusių metų lapkričio mėnesį.

Jeigu dabartinė savivaldybės Taryba gaus įgaliojimus dirbti iki birželio pabaigos, ko gero, per tą laiką ir rajono meras V.Laurinaitis bus išbandytas dar viena interpeliacija.

Vyriausioji rinkimų komisija vakar paskelbę, kad Šilutės rinkimų apygardos komisijos nauju vadovu paskirtas Liberalų sąjūdžio atstovas Vytautas Žiogas.