Dažnas, skausmingas šlapinimasis: kaip sau padėti?

Mediciniškai dažnas, skausmingas šlapinimasis dar vadinamas dizurija. Pats savaime paprastai jis nėra liga, tačiau tai – ne vienos ligos simptomas. Tad jei vargina skausmo lydimas dažnas šlapinimasis, deginimo pojūtis šlaplėje, skausmas po pasišlapinimo, verta apsilankyti pas specialistą, kuris nustatys, kas sukelia šią problemą, ir paskirs tikslingą, efektyvų gydymą.

Kas sukelia dažną, skausmingą šlapinimąsi?

Šiuos nemalonius simptomus labai dažnai sąlygoja šlapimo takų infekcijos, prostatitas, uretritas, infekcinės kilmės lytinių organų susirgimai. Pavyzdžiui, jei šlapinimosi metu skausmas, diskomfortas juntamas varpos galvutėje, tai gali būti uretrito požymis, o jei skausmas pradedamas jausti tik baigiant šlapinti, tikėtina, jog yra prostatitas arba šlapimo pūslės uždegimas. Akivaizdu, jog dažnas, skausmingas šlapinimasis gali būti daugelio vyrams būdingų ligų simptomas, bet gydyti reikia ne jį, o pradinį negalavimą, simptomą sukėlusią ligą.

Ką daryti, jei šlapinantis skauda?

Kaip jau minėjome, dažno, skausmingo šlapinimosi atveju pirmiausia reikia identifikuoti ligą, kuri šį negalavimą sukelia. O gydymas nuo tos konkrečios ligos ir priklauso. Todėl geriausia kreiptis į gydytoją urologą, o ne užsiimti savigyda.

Jei skausmingą, dažną šlapinimąsi sukėlė šlapimo takų infekcijos, gydymas greičiausiai bus grįstas antibiotikų vartojimu, taip pat ne mažiau svarbu gerti daug vandens, laikytis higienos, po lytinių santykių nusišlapinti. Jei dažną, skausmingą šlapinimąsi lėmė prostatitas, gydymui bus skirti medikamentai (dažnu atveju – antibiotikai), kurių vartojimas derinamas su fizioterapija. Taip pat pacientams tokiu atveju rekomenduojama sureguliuoti mitybą, atsisakyti alkoholio, kavos ir gazuotų gėrimų, gerti daugiau vandens, propaguoti reguliarius lytinius santykius, tačiau tik su ta pačia partnere.

Matyti, jog nėra vieno gydymo, kuris būtų taikomas dažno, skausmingo šlapinimosi problemai spręsti. Tai pagrindžia būtinybę pagalbos kreiptis į gydytojus – tik specialistas gali nustatyti simptomą sukėlusią ligą ir paskirti efektyvų gydymą. Dėl konsultacijos su gydytoju urologu, dermatovenerologu kviečiame kreiptis  https://www.homosanus.lt/daznas-skausmingas-slapinimasis