Dažnėja mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe dėl elektros srovės poveikio

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) ragina įmonių vadovus būti budresnius, nes šalyje padažnėjo mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe dėl elektros srovės poveikio.

pixabay.com nuotr.

Pastarieji du vasaros mėnesiai buvo pragaištingi: vien per liepą ir rugpjūtį įvyko keli tragedija pasibaigę nelaimingi atsitikimai darbe, nuo elektros srovės poveikio žuvo 3 žmonės.

Vienas mirtinas nelaimingas atsitikimas įvyko atliekant elektros darbus. Kitas darbuotojas, atlikdamas elektros remonto darbus transformatorinėje pastotėje, patyrė mirtiną elektros smūgį. Trečias žmogus mirtiną traumą patyrė neaiškiomis aplinkybėmis, tiesiog vykdydamas montavimo darbus prie vienos iš elektros oro linijos atramų. Atvykusiems greitosios pagalbos darbuotojams jo atgaivinti nepavyko.

Visais nurodytais atvejais pradėti tyrimai dėl galimų saugos reikalavimų darbe pažeidimų.
„Nesilaikoma teisės aktų nustatytų reikalavimų ar darbdavio parengtų ir patvirtintų darbų vykdymo tvarkų, taigi ir nenumatomos tinkamos prevencinės priemonės, neužtikrinami saugūs atstumai dirbant arti įtampą turinčių elektros įrenginių ir kt. Daugumos tokių – nelaimingų – atsitikimų darbe priežastys – netinkamas darbų organizavimas ar darbuotojų saugos ir sveikatos vidinės kontrolės trūkumas. Toks aplaidumas neretai lemia itin skaudžias, mirtinas, pasekmes“, – teigiama VDI pranešime.

Prieš vykdant didelį pavojų darbuotojo sveikatai ir gyvybei keliančius darbus privalu įvertinti visas esamų ir galimų pavojų keliamas rizikas. Itin svarbu numatyti ir įgyvendinti adekvačias prevencines priemones.

„Svarbu, kad visi atsakingi asmenys, nuo kurių pareigų vykdymo ar nevykdymo priklauso kitų darbuotojų sveikata ir gyvybė, padarytų viską, kad darbo vietose, kur susiduriama su elektros srovės pavojumi, būtų dirbama saugiai. Darbdavio įgalioti asmenys, vadovaudamiesi darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančiais teisės aktais, privalo užtikrinti nuolatinę darbų vykdymo darbuotojų saugos ir sveikatos vidinę kontrolę“, – komentuoja Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Vesta Macė.

VDI yra parengusi rekomendacijas apie tokių darbų saugų vykdymą.