Dažniausia mirčių priežastis – širdies ligos

Heart-disease22Šilutės r. visuomenės sveikatos biuro duomenimis, kai kuriais sergamumo rodikliais gerokai lenkiame Klaipėdos apskritį ir visą Lietuvą. Nedžiugina ir mokinių sveikatos būklė.

Taigi Šilutės ir jos rajono gyventojams derėtų susirūpinti savo sveikata.

Dažniausios – regos problemos

Kaip pasakojo visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Gintarė Tamašauskė, prasidėjus mokslo metams sveikatą pasitikrino 99,6 proc. moksleivių.

Didžiausiai jų daliai nustatyti regos, skeleto ir raumenų, kraujotakos ir kvėpavimo sistemos sutrikimai. Dažniausiai regėjimo problemomis skundžiasi vyresni, 15-17 metų, vaikai. Mažiausiai bėdų dėl regėjimo nustatyta vaikams iki 6 metų amžiaus.

Antsvoris nustatytas 3 proc., o nutukimas – 1 proc. moksleivių. Per mažą kūno masės indeksą turi 5 proc. mokinių.

„Vaikų, sergančių bronchų astma, rodiklis nuo 2007 m. išaugo 33 proc. Lėtinėmis apatinių kvėpavimo takų ligomis sergančių vaikų skaičius taip pat didėja“, – apgailestavo specialistė.

Mirtingumas mažėja, gimstamumas taip pat mažas

Kalbėdama apie savivaldybės gyventojų skaičių, G.Tamašauskė pasakojo, kad šių metų pradžioje mieste ir rajonegyveno 49 877 gyventojai – 2242 gyventojais (iš jų 1130 moterų ir 1112 vyrų) mažiau nei 2010 metų pradžioje.

Bet visoje šalyje ir mūsų savivaldybėje mirtingumas mažėja. Tačiau mažėja ir gimstamumas: nuo 2007 m. jis mūsų rajone sumažėjo 9,8 proc.

„2010 metais gimė 513 kūdikių – 44 kūdikiais mažiau negu 2009 metais“, – komentavo G.Tamašauskė.

Kaimo gyventojų mirtingumo rodikliai, pasak G.Tamašauskės, beveik pusantro karto didesni nei miesto gyventojų. Didelės įtakos tam turi ir gyventojų amžiaus struktūra: kaime 60 m. ir vyresni gyventojai sudaro apie 12, o mieste – 6,6 proc. gyventojų.

Didėja sergamumas kraujotakos ligomis

Kasmet mažėja Šilutės r. savivaldybės gyventojų mirtingumas nuo išorinių mirties priežasčių, tačiau šis rodiklis išlieka didesnis nei visos šalies ar Klaipėdos apskrities. Šalies ir apskrities rodiklius taip pat peršoka ir kvėpavimo, virškinimo sistemos, infekcinių ligų mirtingumas.

„Kraujotakos sistemos ligos yra dažniausia tiek Šilutėje ir visame rajone, tiek visos šalies gyventojų mirties priežastis.

Pagrindinės kraujotakos sistemos ligos, dėl kurių miršta gyventojai, yra išeminė širdies liga, cerebrovaskulinė liga ir miokardo infarktas. 2010 m. pastebimas mirčių nuo miokardo infarkto sumažėjimas“, – sakė G.Tamašauskė.

Specialistų turimais duomenimis, didėja sergamumas kraujotakos sistemos, akių, urogenitalinės sistemos, endokrininės sistemos, psichikos ir elgesio sutrikimų ligomis. Mažėja sergamumas kvėpavimo sistemos, jungiamojo audinio ir skeleto raumenų sistemos ligomis.

„Lėtinėmis apatinių kvėpavimo takų ligomis Šilutės rajono gyventojai serga 2 kartus dažniau nei Lietuvos ar Klaipėdos apskrities, tačiau sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis yra sumažėjęs“, – sakė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė.