Debatai tarp kandidatų į Seimą Šilutės vienmandatėje apygardoje

debatai SilutejeIniciatyva “Žinau, ką renku” organizuoja Šilutės apygardos debatus, kurie vyks  rugsėjo 27 d., 18 val., Viešbutyje „Gilija“ (Vytauto g. 17. Šilutė). Iniciatyva veikia nešališkai, todėl debatuose dalyvauti kviečiami visi Šilutės vienmandatės rinkimų apygardos kandidatai.

Savo dalyvavimą jau patvirtino:  

Algirdas Gečas – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis,
Aloyzas Ignašius – Darbo partija,
Arvydas Jakas – Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai),
Rimantas Jaruškevičius – Lietuvos centro partija,
Alfredas Stasys Nausėda – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, bei
Sandra Tamašauskienė – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai.

Debatus moderuos Andrius Tapinas!

Artėjant 2016 m. Seimo rinkimams Šilutės miesto gyventojai vėl rinks savo atstovą. Šiemet Šilutės apygardoje rinktis reikės net iš 8-ių kandidatų! Kaip ir kaskart prieš rinkimus visi kandidatai kalba apie nuveiktus darbus ir dalija pažadus rinkėjams, todėl išsirinkti nėra lengva.

Siekiant padėti apsispręsti, kur šiais metais dėti kryžiuką rinkimų biuletenyje  nacionalinė politikos stebėsenos iniciatyva “Žinau, ką renku” kviečia Šilutės gyventojus į priešrinkiminius debatus, kuriuose kandidatai į Seimą diskutuos Šilutei ir visai šaliai aktualiomis temomis, atsakys į dalyvių klausimus, taip pat debatų metu kiekvieno kandidato bus klausiama, ką jis žada Šilutei ir valstybei, o jo atsakymai fiksuojami.

“Vieni balsuoja net nežinodami už ką, antri –  už išvaizdą ar pažadus, treti –  išvis nebalsuoja ar sugadina biuletenį. Taip neturėtų būti. Savo iniciatyva norime, jog žmonės pasidomėtų ir žinotų, ką renka, kad suprastų,  kaip svarbu yra balsuoti, kaip svarbu yra atskirti, kur yra tiesiog populizmas, o kur yra pagrįsti įsipareigojimai, o tai priverstų politikus atsakingiau kalbėtis su rinkėjais tiek gyvai debatų metu, tiek virtualiai internetinėje platformoje www.zinaukarenku.lt”, – sako “Žinau, ką renku” Šilutės iniciatyvinės grupės narė  Eglė Petrošiūtė

Debatai organizuojami kartu su akcija “Balsuok atsakingai”, todėl debatų dalyviai gaus specialias rinkėjų atmintines, kuriose ras patarimų kaip formuluoti klausimus kandidatams.
Iniciatyva „Žinau, ką renku“ tai nešališka jaunimo politikos stebėsenos iniciatyva, kuri jau trečius metus vykdo priešrinkiminę stebėseną ir siekia, kad rinkėjai aktyviai ir sąmoningai dalyvautų rinkimuose bei sustiprėtų informuotas dialogas tarp politikų ir rinkėjų. Tuo tikslu organizuojami priešrinkiminiai debatai bei veikia virtuali platforma www.zinaukarenku.lt, kurioje rinkėjai gali tiesiogiai užduoti klausimus politikams. Iniciatyva įgyvendinama pagal Erasmus+ projektą.