Dega suodžiai ir automobiliai

gaisras eidaiciuoseŠios savaitės viduryje ugniagesiams teko skubėti gesinti Šilutėje užsiliepsnojusį automobilį ir Gardamo seniūnijos Eidaičių kaime degantį namą.

Medikei D.B. priklausantis automobilis „Peugeot 306“ staiga užsidegė ankstų antradienio rytą, apie 7.45 val., vos jai atvažiavus į darbą Rusnės gatvėje, Šilutėje.

Įvykio vieton atskubėjo dvi ugniagesių autocisternos, kurių ekipažai netruko užgesinti iš po automobilio variklio dangčio kylančias liepsnas. Bet ugnis spėjo apdeginti prietaisų skydelį, stogą, suskaldyti priekinį stiklą, deformavosi ir variklio dangtis.

Kitą dieną, apie vidurdienį, pagalbos šauksmas atskriejo iš Eidaičių kaimo, kur liepsnos pastebėtos čia gyvenantiems L.Ž. ir R.V. priklausančiame name. Ant stogo degė aplink kaminą esanti mediena.

Į Eidaičius išskubėjo cisternos iš Šilutės, Žemaičių Naumiesčio ir Saugų. Laimė, šįkart suspėta laiku, besiplieskiantis gaisras didelių nuostolių pridaryti nesuspėjo.

Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas sako, jog šiuo metų laiku jo vadovaujamos tarnybos vyrams kone kasdien tenka skubėti gesinti kaminuose užsiliepsnojusių suodžių. Tai rodo, kad gyventojai neprižiūri ir nevalo kaminų, o tai gali prišaukti dideles nelaimes.

Pasak R.Mačijausko, degant suodžiams kaminuose susidaro ypač aukšta temperatūra, dėl ko kaminai gali sutrūkinėti, o tada jau ir iki stogo užsiliepsnojimo lieka tik minutes skaičiuoti…