Degalinę apiplėšusiam vyrui atimta laisvė

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai paskelbė nuosprendį vyrui, kuris degalinėje, grasindamas peiliu jos operatorei, pagrobė 475 Eur vertės turtą ir paskyrė subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę.

Asociatyvi pexels.com nuotr.

Teismas nustatė, kad E. P. praėjusių metų kovo mėnesį, vakare įėjęs į Šilutėje esančią degalinę, iš striukės kišenės išsitraukė peilį ir juo grasindamas degalinės operatorei pagrobė 193 Eur iš atidaryto kasos aparato ir cigarečių iš lentynų už 282 Eur.

Vyras teisme savo kaltę pripažino. Jis aiškino, kad būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, turėdamas tikslą pagrobti pinigus ir cigaretes, ant veido užsidėjęs skarelę – kaukę įėjo į degalinę. Užėjęs už prekystalio išsitraukė peilį, nukreipė jį į ten buvusią darbuotoją, kuri stovėjo šalia atidarytos kasos su pinigais ir skaičiavo pinigus, ir pasakė „Laba diena, ponia, apiplėšimas!“ Jis paėmė iš kasos pinigus ir susidėjo į kišenes, po to liepė darbuotojai sudėti į jo kuprinę cigaretes. Kai ši atsisakė, pats iš apatinės lentynos susidėjo apie 7 – 8 blokus cigarečių. Greitai išėjęs iš degalinės jis nuėjo iki upės, po tiltu susikurtame lauže sudegino striukę, kuprinę, batus ir kepurę, peilį išmetė į upę. Paryčiais parėjo į namus šilčiau apsirengti, o kai grįžo po tiltu, cigarečių neberado, kažkas jas buvo paėmęs. Pagrobtus pinigus išleido savo reikmėms. Degalinei padarytos turtinės žalos neatlygino, nes neturi darbo, pajamų. Degalinės darbuotojos, kuri dėl jo veiksmų buvo šokiruota, atsiprašė ir ši jam atleido.

Skirdamas bausmę, teismas įvertino, kad E. P. padarė tyčinį sunkų nusikaltimą, turėdamas neišnykusį teistumą už nusikaltimus nuosavybei. Po šio nusikaltimo padarymo 5 kartus baustas administracine tvarka už smulkias vagystes, padarytos žalos civilinei ieškovei neatlygino. Be to, jo atžvilgiu yra atliekamas ikiteisminis tyrimas ir dėl kitų tyčinių nusikaltimų. Jo atsakomybę lengvina tai, kad prisipažino padaręs nusikaltimą ir gailėjosi, sunkina tai, kad nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir būdamas recidyvistu.

Teismas skyrė E. P. galutinę su to paties teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę. Nuteistasis taip pat turės atlyginti 475 Eur turtinę žalą degalinei.
Nuosprendį per 20 dienų nuo paskelbimo galima skųsti.