Degė gyvenamieji namai: ir privatūs, ir daugiabutis

Gaisras MacikuosePaskutinįjį žiemos savaitgalį darbo Šilutės ugniagesiams netrūko: vasario 25 dieną jie skubėjo gesinti Saugų seniūnijos Aisėnų kaime degantį namą, 26 dieną degė namai Šilutėje – daugiabutis Gluosnių gatvėje ir privatūs Medžiotojų gatvėje bei Macikuose.

Lyg to būtų negana, pavasarinė saulė jau prikėlė ir pievų degintojus – pirmasis toks židinys gesintas sekmadienį Gaideliuose.
Ketvirtadienio pavakarę, apie 15.30 val., Šilutės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje gautas pranešimas, kad Saugų seniūnijos Aisėnų kaime dega namas.

Nuvykus paaiškėjo, kad liepsnos įsiplieskė aisėniškiui A.G. priklausančio dviejų aukštų gyvenamojo namo mansardoje. Įtariama, kad gaisras kilo dėl elektros instaliacijos gedimo.Gaisras Macikuose 2

Ugnis nespėjo labai išplisti, nes iš Saugų, Šilutės ir Žemaičių Naumiesčio atskubėję ugniagesiai ją greit užgesino. Tačiau vienas kambarys apdegė – sudegė televizorius, du kompiuteriai, baldai, kai kurie namų apyvokos daiktai, juvelyrikos dirbiniai. Savininko teigimu, jis patyrė apie 5000 eurų nuostolį.

Kitą dieną, penktadienį, apie 13 valandą užsidegė šalia Šilutės, Macikuose, Zudermano g. 35 stovintis A.V. priklausantis gyvenamasis namas. Tiksliau – jo katilinėjesukrautos malkos. Gaisras irgi nespėjo išplisti, jis užgesintas per beveik pusvalandį.

Gaisro metu dūmais apsinuodijo namo šeimininkė, ją medikai apžiūrėjo įvykio vietoje, vežti į ligoninę neprireikė.
Gaisro priežastis – neatsargus šeimininkų elgesys su ugnimi.

Tą pačią dieną iki rimtos nelaimės labai nedaug pritrūko ir Šilutėje, Medžiotojų gatvėje gyvenantiems žmonėms – čia degė kamine susikaupę suodžiai.

O tos pačios vasario 26-osios vakare, 21.45 valandą, didelės Šilutės ugniagesių pajėgos skubėjo į Šilutės centre, Gluosnių g. stovintį 3 numeriu pažymėtą daugiabutį, mat buvo pranešta, kad ir čia kilo gaisras. Bet paaiškėjo, kad degė tik aplaidžių šeimininkų ant viryklės paliktas puodas su riebalais. Tiesa, iki rimtos nelaimės irgi tebuvo vos žingsnis, nes ugnis jau buvo spėjusi įsisukti ir į garų surinktuvą, ir į virtuvės spinteles. Bet ją užgesinti iki atvykstant ugniagesiams sugebėjo patys namiškiai.

O priešpaskutinę vasario dieną „atsibudo“ ir žolės padeginėtojai – pavakarę jie uždegė pievelę Gaidelių kaime. Ir nors po pernykšte žole dar slūgso vanduo, ugniagesių šauktis aplinkiniams reikėjo.