Degėsio dangava čėsne baigėsi vasara ir festivalis „Muzikos malūnas“

Nuskambėjo baigiamasis Saugų „Muzikos malūno“ 2023 metų koncertas. Pilnutėlėje Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje nuskambėjo nauja Kristinos Zmailaitės (sopranas) ir Edmundo Seiliaus (tenoras) programa su Čiurlionio kvartetu „Er und Sie“ (Jis ir Ji). Nuskambėjus paskutiniams akordams prie bažnyčios, ant mėlynomis staltiesėmis padengtų stalų visi dėjo atsivežtus indus ir vaišes – čia vyko septintoji Degėsio dangava čėsnė po atviru dangumi. Toks ypatingas vakaras būna  tik kartą metuose, atsisveikinant su besibaigiančia vasara ir festivaliu!

Dovanojo įspūdingas akimirkas

Tai buvo valandos kamerinės muzikos programa, kurioje susipina dviejų žmonių aistra ir likimas. Tai Roberto ir Klaros Šuman muzika bei Riukerto, Gėtės, Kerner ir kitų poetų sukurtos eilės. Jų pagalba atlikėjai pasakojo meilės istoriją, prasidėjusią šokių salėje ir užbaigė šeimos paveikslu. Meilės prisipažinimai, aistros protrūkiai, slaptų jausmų išpažintys, pagarba ir gyvenimo vertybės, pakiliai skambėjo vokiškosios Lied tradicijose. Tai yra Jo ir Jos gyvenimo kelio dalys. Atlikėjams akomponavo Čiurlionio styginių kvartetas.

Festivalio meno vadovas kunigas Mindaugas Žilinskis ir krikštamotė, buvusi Saugų seniūnė Dalia Rudienė, dėkojo už dovanotą suvokimą, grįstą nuoširdžiu noru išpažinti tikrąsias vyro ir moters vertybes: pagarbą, meilę, šeimą.

Čiurlionio kvartetas, sukaupęs didžiulę patirtį, grojimo manierą, įspūdingą repertuarą, apimantį įvairias epochas bei žanrus koncertavęs ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, ir šį kartą klausytojams suteikė daug peno ausims ir širdims. Ir buvo apdovanotas gausiais aplodismentais.

Saugų Muzikos malūno sparnai sustojo, festivalis pasiekęs finišo tiesiąją, savo sparnus vėl užsuks tik po metų. Nuo pavasario besisukę Muzikos malūno sparnai dovanojo klausytojams įspūdingas šventines akimirkas Motinos, Tėvo dienų proga, o atsisveikino su Degėsio dangava čėsne.

Suvažiavo daugybė svečių

Nuskambėjus paskutiniajam festivalio koncertui, atsisveikinus su atlikėjais, apie pusantro šimto žmonių būriavosi pievelėje prie bažnyčios. Ant mėlynomis staltiesėmis padengtų stalų jie dėjo indus ir vaišes, ruošėsi susėsti ir kartu pavakarieniauti. Septintoji Degėsio dangava čėsnė po atviru dangumi, su mėlynai pasidabinusiomis poniomis ir ponais, mėlynais indais, mėlynomis žvakėmis, mėlynų gėlių puokštėmis, geromis emocijomis, bendravimu, muzika ir šokiais. Muzikinį vakarienės foną kūrė grupė „Medžiotojų trio“.

Saugiškių organizuojama Degėsio dangava čėsnė – rugpjūčio dangiška puota, sulaukia daugybės svečių. Kaip ir kasmet, atvyko klaipėdiečių, rusniškių, šilutiškių, švėkšniškių ir kt. bendruomenės. Švėkšniškiai organizatoriams padovanojo didžiulį tortą, rusniškiai atvežė lauktuvių ir kvietė tokią puotą suorganizuoti Rusnėje.

Būta ir netikėtų siurprizų. Viena viešnia, saugiškė Juzefa, kaip tik tądien šventė gimtadienį. Ta proga jubiliatei bičiuliai įteikė gėlių, o kunigo M. Žilinskio siūlymu, visi sugiedojo „Ilgiausių metų“. Nusidriekė eilutė norinčių nusifotografuoti atminčiai prie simbolinės fotosienelės.

Kunigas M. Žilinskis dėkojo Lijanai Gatelienei, Kintų Vydūno kultūros centro renginių organizatorei Saugų seniūnijoje, seniūnui Arvydui Stoniui ir jo vadovaujamam kolektyvui, Virginijai Užpurvienei  ir visiems prisidėjusiems, kūrusiems šventinę nuotaiką. Pasak kunigo, jei bus Dievo malonė, susitiksime kitais metais. Tik sutemoms nusileidus, vakarienės dalyviai mažomis grupelėmis ėmė skirstytis namo.