Degučių kaimo šventėje rugiai prakalbo žaidimais, dovanomis ir šokiais

deguciu svente naujagimiai DSCN9081Sulaukus paskutiniojo vasaros mėnesio į savo kaimo šventę „Rugio kalbėjimas” tradiciškai sugužėjo Degučių kaimo ir aplinkinių vietovių gyventojai. Rugpjūčio 2-oji – tai diena, kai nuo seno Lietuvoje švenčiamos rugiapjūtės pabaigtuvės. Ta proga degutiškiai džiaugėsi bei dalinosi pirmuoju derliumi: gerbdami tradicijas, vaišinosi šviežia namine duona, vaišino kitus, dėkojo darbštiems ūkininkams dovanodami jiems puokštes, padabintas rugio varpomis.

Besižvalgant į švytinčius degutiškių veidus ir besigrožint, kaip jie moka linksmintis, daugeliui net nekilo abejonių, jog šioje seniūnijoje gerbiamas ir jaunas, ir vyresnis gyventojas. Tai įrodė ir susivienijusios dvi skirtingų kartų bendruomenės: „Rytdiena” ir „Jaunatis”, surengusios tikrą šventę ne tik saviems, bet ir svečiams.

Juoko ir linksmybių netrūko
deguciu svente sokiai DSCN9133
Vasaros ir rugio šventė Degučiuose prasidėjo vidurdienį šv. mišiomis Šv. Vincento Ferero bažnyčioje. Vėliau linksmybės užvirė šalia tvenkinio ir miškelio – prie pagrindinių vasaros pramogų traukos objektų.

Jaunimas būrėsi į sportines estafetes, kurias surengė Degučių jaunimo organizacijos „Jaunatis” narės. Anot merginų, idėja surengti kuo linksmesnes varžybas sulaukė daug entuziastingų dalyvių – rungėsi net šešios komandos. Pastarosioms teko kalti vinis į kelmus, eiti lentomis, per tinklą mušinėti žalią kiaušinį ar semti vandenį kempinėmis…

Vakarop, saulei besislepiant už medžių vainikų, į koncertą sukvietė Usėnų kaimo kapela „Verpstė” (vad. S.Stankus). Degučių kaimo gyventojus su kalendorinėmis rugiapjūtės pabaigtuvėmis sveikino Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, rajono meras Vytautas Laurinaitis, seniūnas Jonas Budreckas ir vietos bendruomenės „Rytdiena” pirmininkė Irena Vismantienė. Ji kartu su kitomis kaimo moterimis visus šventės dalyvius vaišino šviežia namine duona ir linkėjo sėkmingų, derlingų bei darnių metų.

Pasveikinti kaimo geradariai

deguciu svente duona IMGP6482Rugiapjūtės pabaigtuvės – tai laikas, kai reikia ne tik džiaugtis derliumi, bet ir atsidėkoti darbščiausiems žmonėms. Taip buvo padaryta ir vakarinėje Degučių kaimo šventės dalyje, kurios metu išskirtiniais seniūno padėkos raštais ir kaimo bendruomenės moterų surištomis puokštėmis, padailintomis rugių varpomis, pagerbti 2015-ųjų metų kaimo darbščiausi ir aktyviausi gyventojai. Bendruomenės „Rytdiena” pirmininkė I.Vismantienė sakė, kad seniūnija didžiuojasi šauniais ūkininkais, kultūros žmonėmis bei jaunimu, kurie atranda laisvo laiko tarp savo svarbių kasdienių darbų pasirūpinti kitų gyventojų gerove, pasiaukojančiai padeda gražinti aplinką.

Visų seniūnijos gyventojų vardu deimantinių vestuvių proga pasveikinti 60 metų kartu gyvenantys degutiškiai Zita ir Stasys Cipariai, kurie daugeliui pažįstami ir kaip darbšti bei  pavyzdinga pora, išauginusi 2 sūnus ir 2 dukras  jau besidžiaugianti būriu anūkų ir net viena proanūke.

Išskirtinio apdovanojimo atsiimti buvo pakviesti ir „Piliuonos” studijos nariai, kuriems kultūros ministro įsakymu buvo suteiktas meno kūrėjo statusas.  Už iniciatyvumą ir organizuotumą, kuriant grožį kaime bendruomenė dėkojo degutiškiams Kęstui Bružui, Dovydui Lengvinui, už paramą – Jonui Baltučiui, Mantui Danilovui, Sigitui Marcinkevičiui, Tomui Skurdeliui, Žydrūnui Vykertui.

Padėkas pelnė jau ne vienerius metus Degučius garsinantys ir daugelio braškininkų vardu vadinami šaunieji ūkininkai Albina ir Romas Undžiai, kurie pažįstami ne tik mūsų rajone, bet ir Tauragėje bei Klaipėdoje.

Metai derlingi naujagimių

Išskirtinio dėmesio sulaukė ir jaunos degutiškių šeimos, kurių namuose šiais metais sukrykštė naujagimiai. Anot tauragiškės renginio vedėjos Rasos, kūdikių tiek, kad Degučiams tikrai negresia, jog artimu laiku būtų uždaryta mokykla.deguciu svente undziai IMGP6495

Degučių apylinkėje šiemet tikrai užderėjo naujagimių – net 15! Tad savo mažyliais su visais pasidžiaugti į aikštę skubėjo Lukos Linkevičiūtės, Luko Rupšio, Armino Navicko, Auksės Maraulaitės, Ugnės Savinos, Gabijos Danilovaitės, Jono Baltučio, Luko Bendžiaus, Jono Bumbulio, Mingailės Bumbulytės, Gabrieliaus Liūtaičio, Anabelos Markelytės tėveliai. Nešini savo atžalomis, kurioms vos keli mėnesiai ar kelios dienos, atėjo ir Kamilės Saldukaitės, Aistės Balčiauskaitės ir Edo Kuisio tėveliai.

Renginio metu Žemaičių Naumiesčio Gerumo namų moterys surengė gerumo ir vilties akciją bei kvietė visus šventės dalyvius, kas kiek gali, paaukoti sunkiai sergančiam Emiliukui.

Išdalinus dovanas ir pasidžiaugus  visais derliais, kaimo linksmybės tęsėsi tauragiškių vestuvių muzikantų koncerte. Išdrąsėję šventės dalyviai sukosi šokio aikštelėje, dainavo ir plojo, o vėliau dar šėlo ir muzikinės grupės „Dar” pasirodyme. Vasaros šventė ir rugio pagerbimas vainikuoti šventiniu fejerverku.